Evro-gol Nigerijca Okoroa

Posle sedam uzatopnih trijumfa i maksimalnog učinka pred svojim navijačima u jesenjem delu sezone, Sloga je na prolećnoj premijeri prekinula pobednički niz podelivši bodove sa tradicionalno neugodnim rivalom iz Užica. Od prvog minuta Kraljevčani su preuzeli inicijativu i konstantno napadali, dok su se gosti opredelili za čuvanje svog gola i vrebanje prilike iz kontranapada. Već na startu, domaćini su pripretili preko novajlije Gašića čiji je šut glavom završio iznad prečke. U 10. minutu sporna situacija u gostujućem šesnaestercu - neko od Užičana je igrao rukom, igrači Sloge su tražili najstrožu kaznu, ali je sudija Radovanović pokazao da se igra nastavi. Nisu „beli“ imali pravo rešenje za odbrambeni bedem gostiju, šutevi Anđelkovića i Janićijevića više su bili pokušaji da se iznenadi golman Čanović nego ozbiljne prilike, a onda je u završnici prvog poluvremena usledio pravi šok za domaće igrače i navijače. Gosti su iz svog prvog šuta ka golu Sloge u prvih 45. minuta došli do prednosti.

Centrirao je Kavčić iskosa sa leve strane, lopta je preletela peterac, stigla do Nikodijevića na suprotnoj strani , koji ju je rutinski smestio iza Šejićevih leđa. Ista sliga viđena je i u nastavku, Sloga je napadala i diktirala ritam, dok su Užičani retko prelazili polovinu igrališta. Počelo je šutem Radovića preko gola, a potom je isti igrač u 55. minutu propustio do tada najbolju priliku pošto je iz dobre pozicije sa nekih desetak metara šutirao pored gola. Gosti su uzvratili preko Živanovića, a onda je na scenu stupio nigerijski internacionalac Ruben Ogbona Okoro, pojačanje Kraljevčana u zimskom prelaznom roku, i najbolji pojedinac meča. Najpre je njegov šut sa ivice kaznenog prostora posle solo prodora zaustavio Čanović, a onda je, desetak minuta kasnije, usledio sjajan potez Nigerijca ravan potezima najvećih majstora fudbala. Centaršut Antonijevića sa desne strane Okoro je na desetak metara od gola primio na grudi, a zatim atraktivnim „makazicama“ pored zbunjenih gostiju loptu poslao u mrežu – 1: 1. U poslednjih deset minuta viđeni su furiozni naleti domaćih igrača koji su ogromnu priliku za potpuni preokret propustili u drugom minutu sudijske nadoknade. Šut Jovanovića golman Čanović je kratko odbio, na loptu je natrčao Gobeljić, ali je u mesto mreže zatresao stativu, novi odbitak u gol je pokušao da pretvori i Okoro, ali je sportska sreća ovoga puta bila na strani Užičana koji su na kraju sigurno zadovoljniji podelom bodova.

Sloga(K) – Jedinstvo Putevi 1: 1 (0: 1)

SLOGA: Šejić 6, 5, Gobeljić 7, Milovanović 6, Miletić 6, 5 Gašić 6, 5 Rovčanin 6, Janićijević 6 (od 45. Mladenović 6), Antonijević 6, 5 Radović 6 (od 60. Nikolić 6), Anđelković 6(od 45. Jovanović 6, 5), Okoro 7, 5.

JEDINSTVO PUTEVI: Čanović 6, 5 Nikodijević 7, Kavčić 6, Jagodić 7, Petrović 6, Gojković 6, 5 Arsić 6, Vukmir 6, Živković 6, 5(od 90. Đurić –), Tutnjević 6 (od 45. Živanović 6, 5), Leposavić 7(od 77. Marjanović -).

Gradski stadion u Kraljevu. Gledalaca: 500. Strelci: Okoro u 78. minutu za Slogu, a Nikodijević u 40. minutu za Jedinstvo Puteve Sudija: Slaviša Radovanović(Laćarak) 7. Pomoćnici: Darko Savović (Bačka Palanka), Dušan Cvjetićanin(Sombor). Žuti kartoni: Miletić, Gašić, Okoro(Sloga), Nikodijević(Jedinstvo Putevi). Igrač utakmice: Okoro (Sloga).