18.10.2008 Marija Kostić

Radnički (N) - Topličanin 3:0

Fudbaleri Topličanina, koji su u Nišu bili bez dvojice standardnih prvotimaca, D.Krstića i Rajkovića, utakmicu su počeli bojažljivo tako da su Nišlije stalno napadale gol gostiju. Nišlije su imali više loptu u nogama, ali su gosti imali više zrelih prilika. Prva ozbiljnija šansa bila je kada su domaći uputili šut na gol, golman Dejan Savić izbija loptu koja se odbija ponovo do igrača Radničkog, ali zahvaljujući nepreciznosti jednog od napadača koji loptu šalje preko gola, ostaje 0:0. A onda umalo da fudbaleri Topličanina kazne ovaj promašaj. Miodrag Krstić je lepo prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i uputio šut ka golu, međutim lopta završava pored gola. A onda u narednoj akciji domaći postižu gol, zahvaljujući nespretnoj reakciji odbrane Topličanina,koja je ostavila sasvim samog Čedomira Paunovića (bivšeg igrača Topličanina) koji matira golmana Savića u 31.minutu susreta. Samo dva minuta kasnije igrač Topličanina Vladimir Jovanović pogađa prečku. Malo kasnije još jedna prilika za goste, posle jedne lepo odrađene akcije lopta dolazi do Nikole Pantića čiji volej udarac brani golman domaćih. A onda u 40.minutu još jedna prilika za Prokupčane, slobodan udarac, izvodi ga kapiten Aleksandar D.Jović i pogađa prečku.
U drugom delu susreta loša igra fudbalera oba tima, ali su snalažljiviji bili napadači Radničkog od odbrane Topličanina, koja je napravila nekoliko neočekivanih grešaka u dodavanjima, pa su to Nišlije iskoristile i postigle još dva gola preko Paunovića i Lazarevića. Konačan rezultat 3:0 za Radnički.
Ova utakmica je dokazala da ponekad nije dovoljno igrati dobro da bi se došlo do pobede, već je potrebno i dosta sreće, što fudbaleri Topličanina nisu imali. A imali su ponovo veliki broj svojih navijača na gostovanju, što je jedino pohvalno. Trebalo bi već jednom da ih igrači nagrade za to.

Niš. Stadion Čair. Gledalaca: 800. Sudija: Zafirović(Vranje)
Strelci: 1:0 Paunović u 31, 2:0 Paunović u 53.i 3:0 Lazarević u 83. minutu.
Sastav: Savić, M.Krstić (Kostić), Paunović, Milovanović, A.D.Jović, Mijalković, Pantić, Veljković (Ljubenović), A.M.Jović (Stefanović), A.D.Stanković, Jovanović
Žuti kartoni: Pantić, Paunović

Balkanski 1 : 0 Jedinstvo
Radnik Rosa 1 : 2 Župa
Radnički (N) 3 : 0 Topličanin
Car Konstantin 0 : 2 Dubočica