12.01.2014 Administrator

Kadeti se plasirali na EP

Izabranici Vladmira Dragićevića pobedili su selekciju Crne Gore rezultatom 31:19(15:10) i plasirali su se na Evropsko prvenstvo u Poljskoj. Nakon izvanredno odigranog turnira, bez izgubljenog boda, sa gol razlikom od +24, rukometaši su pokazali kvalitet koji daje nadu u dobar rezultat na Evropskom prvenstvu. Golman Milosavljev je tokom čitavog turnira ulivao sigurnost saigračima svojim izvanrednim odbranama, a to je potvrdio i na današnjem meču sa 16 odbrana i tri odbranjena sedmerca. Konačno je i publika došla u većem broju, što su Orlići znali da nagrade sa nekoliko izvanrednih poteza i golova.

Srbija – Crna Gora 31:19 (15:10) Hala: Vlade Divac, Vrnjačka Banja - Gledalaca 900. Sudije: Kovalčuk/Kovalčuk (Moldavija). Isključenja: Srbija 6 minuta, Crna Gora 2 minuta. Sedmerci: Srbija 3 (3), Crna Gora 4 (1).

Srbija: Mitrić S., Rakocija 8, Petrović, Stojanović 4, Đurković 2, Stanojlović, Milićević, Banduka 3, Milosavljev 16 odbrana (3 sedmerca), Kljajić, Marković 3, Savić 1, Arsenić 6, Mitrić U 1, Radovanović 3.

Crna Gora: Mihaljević, Radović 1, Stanojević 3, Barać 1, Beloica, Lakićević, Ćuzović 3, Vujović F. 2, Vujović L. 3, Marković, Krivokapić 1, Jauković 2, Ojdanić 1, Peruničić 2, Goranović, Simić.

U drugom meču, snage su odmerili Slovačka i Estonija. Pobedila je Estonija rezultatom 22 – 20 (8 - 15). Evropsko prvenstvo održaće se u Poljskoj u avgustu ove godine.