Konstantin pobedio posle trilera
Košarkaši niškog Konstantina pobedili su u uzbudljivoj završnici ekipu Meridiane rezultatom 77:75 (18:18,17:20,18:18,24:19). Meč u okviru desetog kola Košarkaške lige Srbije odigran je u sali Osnovne škole "Dušan Radović" pred oko 500 gledalaca.

U utakmici u kojoj je pobednik rešen u poslednjim sekunadama mirnije živce i "mekšu" ruku imali su igraci domaceg tima. Na nacin na koji su pre dve sedmice ispustili pobedu na domacem terenu protiv ekipe Vršca, ovog vikenda su bodovi ostali u Nišu. Ekipa Meridiane je imala rezultatsku prednost skoro ceo mec, a onda u finišu izabranici Marka Cvetkovića stižu i prestižu goste iz Novog Sada.

Najefikasniji u redovima domacih bili je Petar Despotović sa 19 poena (5 ubacenih trojki), Nemanja Barać je dodao 14, a Nemanja Todorović 13. Kod gostiju najraspoloženiji za igru bili su Savić sa 18, Stanojević sa 17 i Ðurović sa 12 postignutih poena.

Obe ekipe mec su otvorile u mirnijem ritmu. Poziciona igra ispod oba obruca uslovila je rezultatski pocetak meca. Serija gostiju od 5:0 sredinom prve deonice naterala je stratega domacih na tajm-aut, posle kojeg su gosti pokušali da zonom zbune Nišlije, koji su šutevima spolja uspeli da je razbiju i uhvate rezultatski prikljucak - 18:18.

I u drugoj cetvrtini nastavilo se istim tempom. U vecem delu ovog kvartala Konstantin je imao šuterski jako loš ucinak, prouzrokovan lošom organizacijom igre u napadu i ishitrenim rešenjima. Sa druge strane, gosti su odlicnom dozom smirenošcu lako pronalazili put do koša i postepeno, iz minuta u minut, povecavali prednost. Pokušavao je Marko Cvetković stalnim izmenama da pronade željenu petorku, što mu je pred kraj poluvremena i uspelo.

Preko Nemanje Baraća Konstantin "prilazi" na podnošljivih dva poena zaostatka - 47:49.

U nastavak meca ekipe su ušle mnogo energicnije. U igri sa dosta trcanja i dobrom tranzicijom bolje su se snašli gosti, koji na startu trece cetvrtine "beže" na -7 (42:49). I šuteri su namestili nišane, pa su u jednom trenutku "pljuštale" trojke na sve strane.

Konstantin je gostima non-stop "disao za vrat", ali nikako nisu uspevali da konce igre preuzmu u svoje ruke, jer su na svaki poen domacih gosti imali odgovor, pre svega preko Savica i Stanojevica, koji su na ovom mecu zajedno ubacili 8 trojki. Pretio je Konstantin dalekometnim paljbama raspoloženog Despotovića, ali gosti nisu ispuštali prednost. U takvom tonu igrala se cela treca i uvodni deo četvrte četvrtine, a onda je usledila uzbudljiva završnica.

Sredinom poslednje deonice sa 6 vezanih poena Danila Tasića Konstantin poravnjava rezultat, stice minimalnu prednost, i najavljuje da ce u ovom mecu Nišlije imati poslednju rec. Njemu su se prikljucili Ðordevic, i ko drugi nego Despotović i poenima van linije 6.75 u 38. minutu vode Konstantin na u ovom mecu "ogromnih" +7 (76:69).

Ali posle još jedne trojke Stanojevica neumorni gosti prilaze na 77:72. Pokušali su gosti zonskim presingom da zbune Nišlije, koji su odlicno preneli loptu i umesto da Ðurđević polaganjem stavi tacku na ovaj mec, usledila je rampa Jovišica i napad u kome je drama dostigla svoj vrhunac. Pri šutu za 3 poena Ðordevic je faulirao Zarica i poslao ga na liniju slobodnih bacanja. On je pogodio 2 penala, treci namerno promašio, sam pokupio skok u napadu, dodao loptu Savicu kojeg pri šutu za 3 i izjednacenje faulirao Barać.

Savić je mogao da svoj tim odvede u produžetak, ali mu je zadrhtala ruka, i pogodivši samo jedno slobodno bacanje postavio konacan rezultat u ovom mecu - 77:75.

U narednom kolu Konstantin gostuje u Kruševcu ekipi Napretka, a Meridiana na svom terenu docekuje Metalac.

KONSTANTIN - MERIDIANA 77:75 (18:18,17:20,18:18,24:19)

KONSTANTIN : Despotović 19, Barać 14, Todorović 13, Tasić 9, Ðorđević 7, Stojačić 7, Ðurdević 4, Ostojić 2, Vitković 2, Ristić, Trailović.

MERIDIANA : Savić 18, Stanojević 17, Ðurović 12, Ðordević 7, Jovišić 6, Zarić 5, Kovačević 5, S. Matić 3, Buha 2, Turanjanin, Dragaš, V. Matić.

Sloboda 82 : 94 FMP
Sloga 81 : 83 OKK Beograd
Vojvodina Srbijagas 67 : 76 Smederevo
Borac 76 : 71 Napredak Rubin
Konstantin 77 : 75 Meridiana