16.08.2008 G.Ćirović

Metalac (K) - Budućnost (V) 3:1

Na premijeri nove fudbalske sezone na stadionu pored kraljevačke Ložionice fudbaleri Metalca su posle odlične igre više nego zasluženo savladali goste iz Valjeva.
Od prvog sudijskog zvižduka, Kraljevčani su zagospodarili terenom i uprkos velikoj sparini diktirali jak ritam. Prvu priliku Metalac je propustio u 12. minutu, kada je posle odličnog duplog pasa Janićijevića i Rakonjca, Marković sa sedam metara šutirao pravo u golmana Radojevića. Posle pola sata igre, Sazdov je doveo Kraljevčane u vođstvo. Vezista Metalca je jednu odbijenu loptu zahvatio sa dvadesetak metara, gosti su zastali reklamirajući ofsajd i ona se pored iznenađenog Radojevića otkotrljala u mrežu - 1:0.
Fudbaleri Metalca nastavili su sa napadima i u drugom poluvremenu. U 54. minutu ponovo je Sazdov bio u prilici, ali je odlično intervenisao golman gostiju. Samo tri minuta kasnije, domaćini su duplirali prednost. Barjaktarević je odlično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem po zemlji loptu poslao u suprotan ugao.
Tek tada, i pošto je iskusni Snegić iz zadnje linije prešao u napad,  probudili su se igrači Budućnosti. Neodlučnost defanzivaca Metalca u 66. minutu iskoristio je upravo omaleni Snegić i glavom pored istrčalog Gavrilovića zatresao mrežu.
Ako je upošte i postojala, dilema oko pobednika razrešena je u 73. minutu. Raspoloženi Barjaktarević je napravio pravi dar-mar po levoj strani, utrčao u šesnaesterac i Vukašinoviću nije preostalo ništa drugo nego da ga zaustavi na nepropisan način. Sudija Cicvarić opravdano je pokazao na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Rakonjac - konačnih 3:1 za Metalac.

Kraljevo - Gledalaca: 400. Sudija: Bojan Cicvarić (Užice) 7. Strelci: Sazdov u 31. Barjaktarević u 57. i Rakonjac (iz penala) u 73. minutu za Metalac, a Snegić u 66. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Ribać, Igrač utakmice: Barjaktarević (Metalac)
 Marković, Sazdov (Metalac), Vukašinović, Ilić (Budućnost).