Kadetska liga grupa "Morava" : Mladost(L) - Sloga(P) 2:3

Kadeti lučanske Mladosti doživeli su prvi neuspeh na svom terenu u tekućoj sezoni. U utakmici punoj naboja, tenzije i oštrih duela, Požežani su bili koncentrisaniji i zabeležili trijumf rezultatom 2-3.

Detalj sa meča

Sve je krenulo dobro po domaći sastav. Već u drugom minutu, dosuđen je kazneni udarac, nakon što je defanzivac gostiju igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Penal je izveo Maričić, Jovan Tešović odbranio ali je lopta ponovo stigla do napadača Lučanaca, koji drugi put ne greši i dovodi „plavo-bele“ do prednosti. Isti fudbaler ne koristi odličnu priliku u 9. minutu. Bio je u situaciji 1 na 1 sa golmanom Sloge, no prišao je preblizu, pa je Tešović uspeo da interveniše. Na isteku 22. minuta „beli“ stižu do egala. Đerić je centrirao sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane, na pravom mestu se našao Savatijević i glavom matirao Jovičića. Do kraja prvog dela, ni jedni, ni drugi nisu uspevali da naprave akciju koja bi donela više uzbuđenja pred golom rivala. Sve se svodilo na rastrzanu i nepovezanu igru, kojoj je u velikoj meri kumovao i težak teren, pa se na pauzu otišlo nerešenim ishodom. U nastavku, prvi priprećuju suparnici domaćih. Smiljanić je oprobao udarac sa distance, lopta odlazi preko gola. Igrao se 46. minut. Sedam minuta kasnije, ponovo je Smiljanić u prilici. Uspeo je da stigne do lopte pre čuvara mreže Lučanaca, obiđe ga ali je dao dug for i nije uspeo da pogodi cilj iz teške pozicije. Isticao je čas igre, kada su Lučanci stigli da nove prednosti. Đokić je pogodio metu, udarcem glavom, nakon dobro izvedenog prekida.

Negoslav Đokić proslavlja pogodak sa saigračima

Međutim, nije se dugo čekalo na novo izjednačenje. Ponovo je gol postignut glavom i ponovo posle upotrebljive lopte od strane Đerića. Ovoga puta precizan je bio Božidar Tešović, za 2-2. Koji trenutak kasnije Požežani ostaju sa desetoricom na terenu. Isključen je Pavlović. Kada se očekivalo da Mladost iskoristi brojčanu prednost, desilo se suprotno. Sloga je zaigrala znatno organizovanije i trud im se isplatio u 81. minutu. Božidar Tešović je počeo napad svog tima, prešao na polovinu protivnika i sa 35 metara šutirao na gol. Lopta odskače unutar šesnaesterca, vara Jovičića i završava u golu, kraj desne stative, za potpuni prokret Sloge!

Slavlje Požežana nakon pobedonosnog gola

U narednih desetak minuta, gost je znalački čuvao mrežu i uspeo da dođe do trećeg prvenstvenog trijumfa. Treba napomenuti da su i domaći ostali sa igračem manje u 88. minutu, zahvaljujući crvenom kartonu, koga je zaradio Stanojević.

Sloga 1940 1 : 1 Bane
Metalac (GM) 1 : 2 Sevojno
Šumadija 1903 0 : 3 Novi Pazar
Mladost (L) 2 : 3 Sloga (P)
Jedinstvo Putevi 0 : 1 Javor
Čačak 94 2 : 1 Sušica
Metalac (K) 5 : 0 Budućnost
Sloga (K) 1 : 1 AS