PFL Sombor : Raspoloženi Rančić nerešiva enigma za odbranu Korduna

Ovaj susret trećeg kola prvenstva Područne lige između domaćeg ŽAK-a i njihovih gostiju iz Kljajićeva pamtiće se po pobedi somborskih železničara i po trostrukom strelcu Nemanji Rančiću ,koji se , u prosečnoj igri njegove ekipe, izdvojio golovima .Lep i sunčan poslednji dan avgusta, bio je kao stvoren za dobru predstavu na igralištu kraj pruge u Somboru, a protivnici po meri, jedni za druge. Najviše pojačana ekipa ovoga stepena takmičenja, u letnjem prelaznom roku,ekipa ŽAK-a dočekala je gosta iz Kljajićeva , koji je iz prva dva kola sakupio maksimalan broj bodova, bez primljenog gola, i to je bio dovoljan mamac da se na tribinama igrališta kraj pruge nađe preko dvestotine gledalaca željnih dobrog fudbala.Međutim, najveći deo susreta nije bio na očekivanom nivou. Ležernu igru između dva šesnaesterca u prvom poluvremenu ,sa jalovim napadima, prekinuo je jedan iznenadni šut Nemanje Rančića,sa ivice šesnaesterca, koji se završio tako što je lopta pogodila prečku, potom udarila u zemlju i završila iza leđa Korolije. Bilo je to u 37 minutu i do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.
Nastavak susreta u drugom poluvremenu doneo je angažovaniju igru domaćina,a želja za pobedom u ovom susretu pojačavala se iz minuta u minut. Na ruku su im išle izmene , koje je trener Karanović izvršio u drugom delu. Ovoga puta se dobro pokazala klupa crno-belih , na kojoj su sedeli donedavni prvotimci i pojačanja koja su stigla ovoga leta. Već u 58 minutu , nakon greške odbrane Korduna,rezervista Konjović krade loptu, utrčava u šesnaesterac i dobro upošljava Rančića, koji trese mrežu za 2:0. Domaćin nastavlja sa napadima preko krila,a probleme bekovima zadaje jedan od najboljih na današnjoj utakmici, Goran Milanović. Na ovoj utakmici više se očekivalo od kapitena Tubića i napadača Čuljka, prvi je zamenjen a ovaj drugi se donekle iskupio sa šutem iz velike udaljenosti u 89 minutu kada je pogodio prečku gola kljaićevčana, a odbijanac je dočekao Rančić i sigurnim šutem pogodio nezaštićenu mrežu već ranjenih gostiju. Utakmica je odigrana u fer i korektnom ponašanju aktera,a pokazane javne opomene zasluženo su dodeljene igračima koji su ih zaradili u žaru borbe.Sudijskoj trojci se nema šta zameriti, a svoj posao su obavili korektno i bez većih grešaka.
PFL SOMBOR : ŽAK-KORDUN 3:0 (1:0) Sombor, 31. avgust 2013. godine .
Igralište kraj železničke pruge. Gledalaca 250. Sudija : Manić (Karavukovo) pomoćnici Pančić (karavukovo) i Boškić (Odžaci) Delegat Milovanović (Bački Gračac). Strelac : Rančić u 37, 58 i 89 minutu za ŽAK. . Žuti kartoni : Tešić, Šušilović i Janjić (ŽAK), Bulaja, Knežević i Cimeša (Kordun) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice : Rančić (Žak)

ŽAK . Tešić, Janjić, Veselinović, Sazdanić, Milanović, Šušilović(Kovačević), Major, Radusin (Konjović), Rančić, Tubić (Munižaba) i Čuljak. KORDUN : Korolija, Stanojević, Tomić, Cimeša, Pavlović, Knežević, Aničić (Pavlica), Kovačić (Živković), Sekulić, Bulaja i Zavođa.

Na snimcima: Klupa domaćina , detalj sa utakmice u Somboru i trostruki strelac iz ekipe ŽAK-a, Nemanja Rančić