02.08.2013 A. Daišević

"Moljac" sprečio poraz "Belih“

Još jedna kontrolna utakmica Sloge u kojoj je šef struke Veljko Dovedan proverio veći broj igrača koji su na probi u Kraljevu. Po svemu viđenom niko nije na sebe skrenuo pažnju, tako da se potraga za pravim pojačanjima nastavlja. Šumadija se pokazal kao dobar mlad tim, vešto vođen od strane Bobana Staševića, nekadašnjeg kormilara Sloge iz srpskoligaških dana. Gosti su poveli lepim golom Dimitrijevića koga su zaboravili Slogini štoperi,usledio je lukav udarac preko Tatića za 0-1. Do kraja prvog dela domaći su zapretili samo jednom i to preko Đorđevića, dok su gosti ostavili bolji utisak. U nastavku, ulazak nekoliko igrača poniklih na Gradskom stadionu pokrenuo je Slogu, usledile su prilike Krunića, Smiljanića i Janićievića, ali je mreža Kragujevčana mirovala. Kada se činilo da će gosti ostvariti pobedu, provereni Miloš „Moljac“ Janićijević je raspalio po lopti koja je prošla preko ruku vratara gostiju i završila u golu. Sloga u subotu igra na Zlatiboru protiv lučanske Mladosti,a potm sledi i generalna proba sa čačanskim Borcem.

Gradski stadion - Gledalaca: 100. Sudija: Lazar Tripković (Kraljevo) . Rezultat: Sloga - Šumadija 1903 1:1. Strelci: Janićijević u 90. minutu za Slogu,a Dimitrijević u 11. minutu za Šumadiju Žuti kartoni: M. Milosavljević i Rakić (Šumadija)

SLOGA: Tatić, Milosavljević, Brkljač, Jakovljević, Jovančević, Marušić, Kim, Janićijević, Smiljanić, Đokić i Đorđević Još su igrali: Rovčanin, Krunić, Kurcizas, Ćuković i Vulić

ŠUMADIJA 1903: Veličković, Rašković, Beloica, Petrović, Komatina, M. Milosavljević, S. Milosavljević, Nikolić M., Simić, Dimitrijević, Rakić Još su igrali: Milanović, Knežević, Marković, Blagojević, Stojanov, Bošnjaković, Nikolić B., Matanović