Aston Villa
1 0 pre 5 meseci
burek je ovo ocenio zelenim kartonom
burek
Veoma interesantna utakmica sa puno uzbuđenja je odigrana na stadionu Totenhem Hotspura gde je do tada nesavladani Totenhem dočekao ekipu koja je jako loše započela prvenstvo, Čelsi. Od početka je Majkl Oliver (sudija) imao posla. U šestom minutu Dejan Kuluševski postiže lep gol van granice šesnaesterca. U 18 minutu Udogi pravi nesmotren start sa dve noge, ali prolazi kažnjen samo sa žutim kartonom. U nastavku u 23 minutu Sterling postiže pogodak, ali mu se poništava jer je u začetku akcije bio u ofsajdu. Zatim neverovatne scene. U 28 minutu Sterling postiže još jedan pogodak,ali se on poništava jer je jasno igrao rukom. Problem je bila situacija pre toga i grubog starta Romera koji se desio pre igranja rukom. Sudija pokazuje na belu tačku, a Romera šalje u svlačionicu i pokazuje direktan crveni karton. Palmer iskorišćava poklon Romera i poravnjava rezultat. Odmah nakon primljenog gola Postekoglu pod moranjem izvodi mladog Džonsona i uvodi štopera Dajera. Do kraja prvog poluvremena teške povrede zarađuju Miki van der Ven i Džejms Medison koji su ove sezone glavni šrafovi ove ekipe. Na teren ulaze Emerson Rojal koji mora da igra štopera i znatno defanzivniji igrač od Medisona, Hojbjerg. Sudija tek posle 13 minuta nadoknade u prvom poluvremenu svira kraj istog. Na početku drugog Poketino menja Kolvila koji je pred kraj prvog ušao u sukob sa Sarom i zaradio žuti karton, i ubacuje Kukurelju. U 55 minutu ponovo nesmotren start Udogija koji dobija drugi žuti karton i ostavlja Totenhem sa DEVET igrača. Neverovatna je bila odluka Postekoglua da sa 9 igrača izvede poslednju liniju na skoro polovinu terena. Upravo je i to razlog zbog kojeg su do kraja primili još tri gola. Sva tri iz kontre i sva tri je postigao Nikolas Džekson. Pri rezultatu 1:2 je prvo Dajer postigao gol glavom koji je bio poništen, pa Bentankur glavom sa oko 5 metara, a kasnije je i Son u 90+3 minutu imao stopostotnu šansu koju nije iskoristio. Odmah posle promašaja Sona Čelsi kreće u kontru i postiže pogodak za 1:3 i rešava pitanje pobednika. Sve što je moglo da pođe po zlu, pošlo je za Totenhem danas koji posle ovog poraza pada na drugo mesto na tabeli, dok će se presrećni Čelsi, koji nikako ne treba da bude zadovoljan igrom, popeti na 10 mesto.