2 komentara
Branke90
pre 3 godine 0 · 0
Branke90
U Novom Sadu smo imali priliku da prisustvujemo veoma zanimljivom meču, pogotovu u prvom poluvremenu. Kao na ringišpilu, nije se puno čekalo na uzbuđenje. Već u drugom minutu Ivan Voštić dobija odličnu loptu, gde nakon igre 1 na 1 savladava protivnika i postiže esej za Dinamo. Nije se puno čekalo na reakciju Vojvodine, koja već u 10. minutu preko kapitena Rajka Jankovića postiže esej za izjednačenje 5-5. Međutim, hitronogi Voštić ponovo stupa na scenu i novim sjajnim prodorom, ovog puta po drugom kruilu, postiže novi esej za novo vođstvo Veprova 10-5. Nije prošlo ni dva minuta kada je nadiskusni Milan Milićević postigao esej iz pik end go igre, iako je linijaš, što je samo dokaz da igrači linije kopiraju poteze melejaca. U tim trenucima Vojvodina je dodala gas, i u 22. minutu Luka Rakita postiže esej iz nezaustavljivog prodora i dovodi domaće u prvo vođstvo 15-10. Nakon pola sata igre, Vojvodina je krenula u još jedan napad, gde lopta dolazi do kapitena Rajkovića koji hvata loptu posle grabera i postiže novi esej za 20-10. Do kraja poluvremena Rakita postiže novi esej, koji Janković pretvara za 27-10. U drugom delu igre je viđen tvrđi ragbi, odbrane su imale pune ruke posla, ali su bile na visini zadatka. Dinamo je ponovo počeo efikasnije, gde je Nikola Tatić odlično probio po aut liniji i smanjio rezultat na 27-15. Međutim u 53. minutu meča Rajković postiže het trik i povisuje rezultat na 32-15. Malo ko je na stadionu FK Železničar pomislio da će to biti i konačan rezultat, ali tako bi. Odbrane su jednostavno začarale svoje esej prostore, tako da do samog kraja nije bilo promena rezultata.