Gradske lige Šapca: Rudar sve bliži tituli, čeka se rasplet u Mačvi

Prvi dan vikenda pružio nam je dve zanimljive utakmice u obe grupe šabačkih gradskih liga. Ona sa mnogo većim takmičarskim značajem, u grupi Pocerina, između Mladost Sv. i Rudar DCR završena je bez pobednika 2:2 (1:1). Dva puta su domaći vodili - u 2. i 78. minutu, ali su gosti u oba navrata relativno brzo uspevali da izjednače rezultat - u 12. i 83. minutu. Inače, ovo je bila još jedna od utakmica u sezoni koja je bila ispraćena od velikog broja gledalaca, preko 200.

Nedelja u Pocerini takođe je bila zanimljiva i još učinkovitija, na tri utakmice postignuto je čak 18 golova. Najviše ih je bilo u duleu Borca BTG i Metlića (7:1). Gosti su dobro počeli, rano poveli, ali su tu i stali. U narednih dvadesetak minuta već je bilo 4:1 za domaće u čijim redovima se posebno istakao Nebojša Tomić sa nova četiri pogotka, za ukupnih 18. Zablaće je dobilo “bitku za četvrto mesto”, nadigravši Cerovčane sa 4:1, što je ujedno bio i rezultat koji je dostignut tokom prvih 45 minuta. Za Zablaće to je bila deseta pobeda u sezoni. Bojić i Jedinstvo su odigrali rezultatski neizvestan meč. Domaći su vodili 2:0 u prvom delu, ali su gosti za 10 minuta drugog poluvremena uspeli to da nadoknade. Ipak, Bojić je pobedničku seriju nastavio zahvaljujući ostvarenom het-triku Ladomira Žunića koji je gol za nova tri boda postigao u 75. minutu. Sa tim het-trikom, on je za šest odigranih utakmica u dresu Bojića došao do brojke od 14 golova. Tabela će se tek narednih dana kompletirati, no ono što je jasno jeste napredak Bojića na peto mesto na uštrb Galeba i to zahvaljujući boljem međusobnom odnosu (1:5 u Cerovcu i 1:4 u Bojiću). Takođe, Borac je poboljšao plasman na sedmu poziciju, gde su zamenili Jedinstvo.

U grupi Mačva, Roma je u subotu upisala svoj šesti prvenstveni trijumf pobedivši Partizan sa 2:1, što je rezultat koji je bio aktivan već u 39. minutu. Domaće je do pobede predvodio dvostruki strelac Stanko Stanković golovima u 16. i 21. minutu, što su bili njegovi deveti i deseti gol u sezoni. Za goste pogodak je postigao njihov najbolji strelac, Dalibor Jovanović (12). Nedeljne utakmice nisu donele neke neizvesnosti, Savacium i Torpedo su sigurno slavili sa 3:0 i 4:0. Svoju sedmu uzastopnu pobedu ekipa iz Tabanovića zabeležila je u obližnjim Ševaricama. Golove su ravnomerno rasporedili, dva po poluvremenu. Pitanje pobednika zakljčučili su golovi veterana Nemanje Vorotovića koji je ušao nakon pauze. Savacium je savladao Culjković, u meču gde su već za malo više od 20 minuta vodili sa 2:0. Tako je šabačka ekipa drugi put pobedila u poslednja tri kola. Kako i u Mačvi jedna utakmica nije odigrana usled nedolaska Omladinca, tabela tek treba da se ažurira u celosti. Promene na tabele odnose se na pad Sloge na treće mesto, kao i rotacija Savaciuma i Culjkovića na sedmom iako imaju identičan broj bodova. To je naravno zbog boljeg međusobnog odnosa (3:0 u Šapcu i 3:2 u Culjkoviću).

NAPOMENE:

- Utakmica Jelen – Mladost Sl. nije igrana jer gostujuća ekipa nije doputovala.
- Utakmica Sanrajs Šabac – Omladinac 2013 nije igrana jer gostujuća ekipa nije doputovala.

Izvor: ofssabac.org.rs

Savacium : Partizan
Roma - Odžino selo : Torpedo 1924
Sloga : Omladinac 2013
Napredak : Sunrise Šabac