KMF Kopaonik izbacio drugoligaša ekipu Bele crkve iz Kupa

KMF Kopaonik - foto: Žarko Arsić

KMF Kopaonik je napravio pravo iznenađenje izbacivši iz kupa ekipu Bele crkve iz Kuršumlije koji igra u Drugoj futsal ligi Srbije.

Brusjani su od samog početka krenuli silovito u 12. minutu Nikolić je doveo domaćina u vođstvo prelepim golom. Posle gola Nikolića, Čaloveić je pogodio stativu a već u 13. minutu bilo je 2:0 Planiničić je odlično prošao i asistirao Vilimonoviću koji je postigao gol. Treći gol za Kopaonik postigo je Todorović u 18. minutu.

U drugom poluvremenu domaći igrači su dopustili gostima iz Kuršumlije da smanje na 3:1 a strelac je bio Kocić. Isti igrač se u 34. minutu drugi put upisao u strelce za 3:2. Ekipa gostiju uspela je da stigne do izjednjačenja na meču u 37. minutu golom Rakića. Posle regularnog dela koji je završen nerešeno 3:3 pobednik je odlučen u penal seriji u kojoj je KMF Kopaonik bio uspešniji i zasluženo je prošao dalje u kupu rezultatom 5:3.

Precizni kod izvođenja jedanaesteraca kod domaće ekipe bili su: Danilović, N.Bučić, Savić, Vilimonović i Čaloveić, dok su kod gostiju precizni bili J.Jovanović, N.Jovanović i Kocić, dok je šut Rakića golman Milićević odbranio što je odlučilo konačnog pobednika.

KMF Kopaonik - KMF Bele crkve 3:3 (3:0) 5:3 posle penala.

Brus-Hala sportova "Goran Raičević". Gledalaca: 150. Sudije: Bojan Milić i Slaviša Jakovljević (Kruševac). Strelci: Nikolić u 12, Vilimonović u 13, Todorović u 18. minutu za KMF Kopaonik, a Kocić u 24. i 35, Rakić u 37. minutu za KMF Bele crkve. Žuti kartoni: Bučić, Danilović, Nikolić (KMF Kopaonik), N.Jovanović (KMF Bele crkve). Igrač utakmice: Milićević.

KMF Kopaonik: Milićević, Planiničić, Savić, N.Bučić, Đorđević. Zamene: Todorović, Danilović, B.Bučić, Čaloveić, Nikolić, Vilimonović.
KMF Bele crkve: Mićović, Popović, Radosavljević, J.Jovanović, N.Jovanović. Zamene: Rakić, Milošević, Kocić, Zdravković, Matović, Simić.

Hram 2 : 4 Ekonomist
Bele crkve 8 : 7 Kalča
Partenon 5 : 1 Gvozdeni puk
Leskovac 7 : 3 Kragujevac Wild Boars
Leteći Holandjanin 6 : 6 Požarevac
Smederevo 12 : 3 Spartak