Uspela generalka "Gatovaca" kraj Tise

Čestitka: Ognjen Đuričin (7) prima čestitanje za prvi gol u dresu Mladisti - foto: V. Jankov

Umesto u 18 sati, kako je bilo najavljeno, "generalka" novosadskog prvoligaša Mladost GAT igrana je kraj Tise u Bečeju u 11 sati. Tropsko vreme nije išlo na ruku igračima, pa treneri Krtolica (Mladost GAT) i Glavinić (OFK Bečej 1918) nisu mogli da očekuju kvalitetniju igru. Ali, imajući sve u vidu, "gatovci", kako se i očekivalo, mogu biti zadovoljniji. Imali su loptu više u posedu i, na kraju krajeva, postigli su tri, a domaćin samo jedan gol. I to u prvom napadu Kobijski je doveo u vođstvo Bečejce. Iako su napadali i imali par poluprilika, Novosađani su izjednačili tek u poslednjem minutu pvog poluvremena, kada je Kovačev sačekao centaršut sa desne strane i iz blizine savladao Milovanova.

U nastavke ista slika. Gosti su imali loptu i posedu, napadali i dali gol za vođstvo od 2:1 u 53. minutu. Sada ja Vujaklija sačekao centaršut sa leve strane i kod druge stative smestio loptu u mrežu. I kad su svi očelivali da će se utakmica završiti rezultatom 1:2, nekadašnji igrač Bečeja, a novalija među "gatovcima", Ognjen Đuričin postavio u poslednjem minutu utakmice končanih 1:3.

OFK Bečej 1918 - Mladost GAT  1:3  (1:1)

Bečej. Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Srđan Tanović (Subotica). Strelci: Kobiljski u 1, Kovačev u 45, Vujaklija u 53. i Đuričin u 90. minutu za Mladost GAT.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Simonović (od 20. Hardi), Zeljković, Vorgučin, Milovanović, Todorović (od 40. Jelić), Vještica, Tutnjević, Tomić, Kobiljski, Živkov. Igrali su još: Ćuk, Tomčić, Ćurčić.

Mladst GAT: Elesin, Tanasijin, Jezdović, N. Ilić, Drobnjak, Kerkez, Popović, Kokanović, Pavlica, Kovačev, Vijaklija. Igrali su još: Dražić, Živković, Đuričin, Vukčević, Brborić, Balabanović, Vještica, Jelić, F. Ilić, Kudrić.