"Želja" osvojio Kup regiona, igra na završnom turniru Kupa Srbije
Prvi trofej u takmičarskoj sezoni rukometaši niškog Železničara osvojili su u Vranju, pošto su u finalu Kupa regiona istok pobedili Vranje sa 33:29 i tako se plasirali na završni turnir Kupa Srbije u Novom Sadu.

Lider Superlige opravdao je ulogu favorita u finalu regionalnog Kupa protiv Vranja, jesenjeg prvaka Super B lige istok - zapad, a trenutno drugoplasiranog.

Osim uvodnog izjednačenja (1:1) domaćin nije uspeo da parira gostima iz Niša. Železničar je ubrzo vodio sa 7:2, ali je Vranje uzvratilo serijom 3:0 što nije mnogo poremetilo igrače iz Niša.

U 20. minutu "Želja" je vodio sa 12:6, a u finišu prvog dela igre Nišlije su imale i plus 7.

Posle pet minuta igre u drugom poluvremenu niški superligaš je vodio sa 21:12, ali su se domaćini dobro držali i u 48. minutu smanjili zaostatak na 3 gola (23:26). Ipak, Spasić i Krsmančić su pomogli da se Železničar opet "odlepi" i na kraju dođe do sigurne pobede. Završni turnir Kupa biće održan u Novom Sadu 17. i 18. marta, a pored "Želje" učestvuju i Vojvodina, Metaloplastika i Mokra Gora.

Žreb će biti u petak, 9. marta od 12 sati u Beogradu.

Prvi zvanični trofej u sezoni; foto: RK Železničar

VRANJE - ŽELEZNIČAR 29:33 (12:17)

Sudije: Boban Blagojević i Branislav Đokić (Jagodina). Sedmerci: Vranje 3 (2), Železničar 6 (5). Isključenja: Vranje 10, Železničar 14 minuta.

VRANJE: Breti (8 odbrana, 1 sedmerac), Aleksić, Kostić, Čolović, Petrović, Laković 2, V. Pavlović, Jelić (2 odbrane), Ristović 4, S. Pavlović, Milenković 5, Savić 3, Tasić, Minić 3, Atanasković 6, Vokši 6(2).

ŽELEZNIČAR: Gemaljević (8 odbrana), Zlatanović (5 odbrana, 1 sedmerac), Milovanović 1, Sretenović 4, Mađar, Krsmančić 5, A. Stanojević 4, Spasić 7(3), Jevtić 2, V. Stanojević, Mirić 5(2), Đukić 3, Vučković 1, Potkonjak.