Ubedljiva pobeda Železničara nad Rudarom
 Prvi prvenstveni trijumf u 2018. godini rukometaši Železničara, lideri na tabeli Superlige, ubedljivo su zabeležili na svom terenu protiv Rudara iz Kostolca rezultatom 37:22 (18:7).
Sa 9 golova Vladimir Jevtić bio je najefikasniji; foto: Vanja Keser

Nakon poraza od Metaloplastike i Partizana niški rukometaši ubedljivo su savladali Rudar, koji je nakon 16. kola "pao" na petu poziciju na tabeli. Osim uvodnih minuta, kada su gosti vodili sa 3:1, ekipa Železničara držala je "konce" u svojim rukama. U 25. minutu "Želja" je vodio sa 13:5, nakon serije od 8:0. Na odmor su niški igrači otišli sa 11 poena prednosti (18:7).

Ni u drugom poluvremenu Železničar nije davao mnogo prostora protivniku, a u 55. minutu imao je plus 17 (35:18). Na ovoj utakmici kapiten je bio Andrija Mađar koji je traku preuzeo od Milana Vučkovića.

Za nas je ova utakmica bila izuzetno značajna posle dva možda neočekivana poraza. Izuzetno je bilo važno da se podignemo. Ispoštovali smo sve što je trener tražio od nas. Možda je rezultat na kraju previsok, svakako nije realan odnos snaga između dva tima, ali mi smo zaista dali maksimum i tako će biti nadalje. Verujem da ćemo se brzo vratiti u seriju u kakvoj smo bili sve do utakmice sa Metaloplastikom - rekao je Mađar.

Niški rukometaši već u sredu, 28. februara igraju protiv Mokre Gore u Zubinom Potoku u 17. kolu Superlige.

ŽELEZNIČAR - RUDAR 37:22 (18:7)

Isključenja: Železničar 12, Rudar 8 minuta. Sedmerci: Železničar 1 (1), Rudar 5 (1). Sudije: Boban Blagojević i Branislav Đokić (Jagodina).

ŽELEZNIČAR: Lazić (1 odbrana), Gemaljević (7 odbrana, 2 sedmerca), Zlatanović (9 odbrana, 2 sedmerca), Milovanović 3, Stankulić, Sretenović 3, Mađar, Krsmančić 3, Petković 1, Spasić 3(1), Mirić 3, Jevtić 9, Đukić 8, Vučković 3, Potkonjak 1.
RUDAR: Despotović (1 odbrana), Budović (8 odbrana), Tatari 2(1), Avramović, Vuković 4, Tica 1, Šukić 8, Murina 2, Mrvović, Inić, Đorđević 1, Nedeljkov 2, Božić, Merdović 2.