Zvezda iskoristila kiks Partizana za +9
10.12.2017 sportdc.net

Fudbaleri „Crvene zvezde“ savladali su na stadionu „Rajko Mitić“ ekipu „Borca“ iz Čačka sa 3:0 u 21. kolu Superlige Srbije.

Poslije velike pobjede nad „Kelnom“ i plasmanom u 1/16 finala Lige Evrope „crveno bijeli“ su dočekali ekipu čačanskog „Borca“ i ubjedljivo došli do pobjede. Prijetili su domaći od samog početka, najviše Pešić, ali gola nije bilo sve do 35. minuta. Tada se Pešić iskupio za promašaje i sjajno asistirao Adžiću za 1:0. Na startu drugog poluvremena Otašević postiže autogol,  da bi se u 63. minutu u sam Pešić upisao u listu strijelaca za 3:0. Do kraja utakmice priliku da debituje u „crveno bijelom“ dresu dobio je i talentovani Dejan Joveljić.

Ovom pobjedom „Crvena zvezda“ je otišla na devet bodova „Partizanu“, a u srijedu od 18 časova se igra „večiti derbi“.