Vaterpolisti Bečeja u ponedeljak dočekuju Palilulu
Viktor Mesaroš se vratio da pomogne matičnom klubu - foto V. Jankov
Premijera Bečejaca u novoj sezoni Prve A lige Srbije za vaterpoliste protiv Košutnjaka (6:17) u svojoj vodi bila je za zaborav. U drugom kolu su bili slobodni, a u ponedeljak od 21 sat dočekuju Palilulu.
- Radimo pakleno, nema bolesnih ili povređenih, što znači da maksimalno spremno dočekujemo Palilulu. Poštujemo svakog rivala, ali se nadamo da ćemo uknjižiti prve bodove u sezoni, optimista je trener bečejskih vaterpolista Miloš Brkljač.
Podsećanja radi, Bečejci u ovoj sezoni igraju sa znatno izmenjanim sastavom. Mladi reprezentativac Marko Ićotović je navukao kapicu Save iz Šapca, a u subotički Spartak su prešli Marko Vuković, braća Uroš i Filip Kovačev, Ivan Srotanović i Aleksandar Čavić. U klub su se vratili iskusni Stevan Dobožanov, Vladimir Kuprešak, Viktor Mesaroš i Stefan Naćuk, a ostatak tima čine golobradi mladići. Biće vrlo izazovna sezona za tim koji je spoj mladosti i isustva.
V. Jankov
| Poz | Tim | Utak | Pob | PBP | PRP | Por | Bod |
|
1
|
Spartak Patent Co
Subotica
|
16 | 15 | 0 | 0 | 1 |
45
|
|
2
|
Košutnjak
Beograd
|
16 | 14 | 1 | 0 | 1 |
44
|
|
3
|
Sava
Šabac
|
16 | 12 | 0 | 1 | 3 |
37
|
|
4
|
Singidunum
Beograd
|
16 | 8 | 0 | 0 | 8 |
24
|
|
5
|
Bečej
Bečej
|
16 | 7 | 0 | 0 | 9 |
21
|
|
6
|
Palilula
Beograd
|
16 | 6 | 0 | 1 | 9 |
19
|
|
7
|
Mladost
Pančevo
|
16 | 5 | 1 | 0 | 10 |
17
|
|
8
|
Taš
Beograd
|
16 | 3 | 0 | 0 | 13 |
9
|
|
9
|
TENT
Obrenovac
|
16 | 0 | 0 | 0 | 16 |
0
|