Pioniri Partizana pobedom nad večitim rivalom stigli do titule
Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vujanović
Derbi pionira u poslednjem kolu odlučuje o novom šampionu. U slučaju pobede Zvezde ili Partizana, taj klub bi zauzeo prvo mesto, dok u slučaju nerešenog rezultata, prvak Prve lige pionira Beograda bi bio Čukarički.
Partizan je bolje otvorio susret i posle par opasnih napada uspeo da povede u 15. minutu. Ugrešić je sa dvadesetak metara uputio snažan šut, lopta je završila u rašljama gola Zvezde. Domaći nakon toga preuzimaju inicijativu i stvaraju prilike, ali je na golu gostiju veoma dobri Radulaški. Partizan uzvraća iz kontranapada, međutim i Zvezda ima pouzdanog Miladinovića. Doduše u 37. minutu ih je spasla i stativa nakon udarca Jovanovića.
Gosti do drugog pogotka stižu u 38. minutu. Alilović je izveo udarac iz ugla, a na drugoj stativi je najsnalažljiviji Popović i sa par metara loptu ubacuje u gol. Tako Partizan odlazi na odmor sa velika dva gola prednosti.
Pokušali su domaći sa tri izmene na startu drugog dela da unesu više energije, kreću na sve ili ništa i već posle tri minuta Vukojević šutira glavom sa 5-6 metara, na njegovu nesreću lopta odlazi nekoliko centimetara iznad prečke. Na drugoj strani posle brze kontre Jovanović je sam ispred Miladinovića u 57. minutu, golman Zvezde izlazi kao pobednik.
Napadi Zvezde su stihijski i brzopleti, ne uspevaju da probiju granitnu odbranu crno-belih na čelu sa neprelaznim Makajiem. Najbliži golu su bili u 65. minutu kada Bakić, nakon izvedenog kornera, šutira sa svega nekoliko metara udaljenosti iznad gola. Minut kasnije ponovo idealna prilika za domaće, ali prvo Ramadani, a potom i Bakić sa svega 3-4 metra ne uspevaju da savladaju Radulaškog.
Kako se bližio kraj susreta, nervoza se uvlačila u domaće redove, tako da sem par čarki i žutih kartona ništa značajnije nije viđeno. Ovom pobedom ekipa Partizana je osvojila titulu pionirskog prvaka Beograda i već u sredu 12.06. ih očekuje borba za pionirskog prvaka Srbije. U polufinalu se sastaju sa pobednikom regionalne lige Vojvodine, a u slučaju pobede dan kasnije bi u finalu igrali sa pobednikom drugog polufinalnog para u kojem se sastaju šampioni Istočne i Zapadne Srbije.
CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 0:2 (0:2)
STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Okanović Jovan i Radisavljević Ilija. STRELCI: Ugrešić 15. i Popović 38.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Radojković,Ilić i Miladinović (C.Zvezda), Dragojević, Ahmetović i Popović (Partizan).
CRVENA ZVEZDA: Miladinović, Đ.Petrović (Vasilov), Radojković (Ilić), Mladenović (Ramadani), Kostić, Kraljević (Antonijević), Vukojević (Simović), A.Petrović, Đorđević (Bakić), Katanić, Žagar.
PARTIZAN: Radulaški, Ilić (Ćuk), Obrić, Dragojević, Makaji, Popović, Doslov (Ahmetović), Ugrešić (Petrović), Jovanović, Alilović, Totić (Nikolić).
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Partizan
Beograd
|
24 | 21 | 2 | 1 |
65
|
|
2
|
Čukarički
Beograd
|
24 | 21 | 1 | 2 |
64
|
|
3
|
Crvena zvezda
Beograd
|
24 | 21 | 0 | 3 |
63
|
|
4
|
Grafičar
Beograd
|
23 | 16 | 3 | 4 |
51
|
|
5
|
Rad
Beograd
|
24 | 10 | 3 | 11 |
33
|
|
6
|
Teleoptik
Zemun
|
24 | 9 | 4 | 11 |
31
|
|
7
|
Zemun
Zemun
|
24 | 9 | 4 | 11 |
31
|
|
8
|
Brodarac
Novi Beograd
|
24 | 8 | 3 | 13 |
27
|
|
9
|
Voždovac
Beograd
|
24 | 7 | 4 | 13 |
25
|
|
10
|
Radnički (NB)
Novi Beograd
|
24 | 6 | 4 | 14 |
22
|
|
11
|
OFK Beograd
Beograd
|
23 | 4 | 6 | 13 |
18
|
|
12
|
Ada
Beograd
|
24 | 2 | 3 | 19 |
9
|
|
13
|
Radnički (O)
Obrenovac
|
24 | 1 | 3 | 20 |
6
|