Čitluk siguran u komšijskom derbiju: Tri gola za nastavak odlične serije

Slušaj vest
NOVO
0:00

Citluk Nastavio Niz Sjajnih Rezultata

U 30. kolu Prve Rasinske okružne lige Čitluk je kao gost savladao Mačkovac rezultatom 3:0 i tako upisao još jednu važnu pobedu u završnici prvenstva. Po veoma vetrovitom i kišovitom vremenu okupio se veliki broj gledalaca kako bi ispratio komšijski derbi i uživao u dobroj predstavi obe ekipe. Gosti su od samog početka meča pokazali veću želju, bolju organizaciju igre, kontrolu na sredini terena, a posebno sigurnost u defanzivi, što im je na kraju donelo potpuno zaslužena tri boda.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je viđena velika borba na sredini terena i pravo odmeravanje snaga dve ekipe. Oprezna igra sa obe strane pokazala je koliko je utakmica bila značajna, pa nijedan tim nije želeo previše da rizikuje i krene otvoreno ka golu protivnika, što ovakvi derbi mečevi često i donose.

Drugo poluvreme i izmena trenera gostiju, ulaskom Đonića u igru, promenili su stvari iz korena. Već u 51. minutu viđena je lepa akcija gostujuće ekipe, nakon koje je danas odlični Majdevac uputio udarac, a lopta se odbila pravo do Pajića, koji postiže pogodak za 1:0 i veliko slavlje gostujućih igrača i navijača. Taj gol doneo je dodatnu sigurnost Čitluku, koji nakon toga preuzima potpunu kontrolu nad utakmicom.

Šanse su se potom nizale pred golom domaćih, a onda je usledila dubinska lopta koju sjajno prima Luković. Uspeo je da se snađe između nekoliko igrača domaće ekipe i odličnim udarcem sa oko 18 metara povisi rezultat na 2:0, što je izazvalo veliko slavlje među gostujućim navijačima na tribinama. Tačku na utakmicu stavlja Stanojević golom za konačnih 3:0 i potpuno zasluženu pobedu gostiju iz Čitluka.

Ovom pobedom Čitluk je potvrdio odličnu formu i uspešno završio još jedno teško gostovanje u Prvoj Rasinskoj okružnoj ligi.

MAČKOVAC - ČITLUK 0:3

Mačkovac: Stevanović, Petrović, Pantić, Milojević, Aleksić, Dzopalić, Stanojević, Sarić, Pavlović Đ., Pavlović N., Tomić. Igrali su još: Kostić, Simić, Stojanović.

Čitluk: Kostić, Savić M., Savić M., Miladinović, Stanojević, Pajić, Pendo, Majdevac, Ratković, Milošević, Luković. Igrali su još: Đonić.

Čitluk ponižen u Ćićevcu rezultatom 9:0
Čitluk ponižen u Ćićevcu rezultatom 9:0
U 22. kolu Prve Rasinske okružne lige po lepom i sunčanom vremenu Ćićevac je održao čas fudbala momcima iz Čitluka. Odavno naši momci nisu bili ovako loši i ako nam ova sezona govori da stvari u...