Odbojkaši Bečeja odložili naredne dve utakmice
Nadalje samo sa igračima iz sopstvene sredine
Tronedeljna odbojkaška pauza zbog epidemiološke situacije prekida se ovog vikenda, ali se kraj Tise produžava i narednih dana!? Utakmice devetog i desetog kola Prve B lige Srbije protiv Madenovca i Užica odložene su zato što je par igrača Bečeja zaraženo korona virusom i u dvonedeljnoj su izolaciji, pa će ekipa imati nešto dužu pauzu. Takmičarska komisija OSS će odlučiti kada će odložene utakmice biti odigrane, a najverovatnije pre početka nastavka prvenstvene trke u februaru.
Bečejci su prvu pauzu iskoristili da poprave nivo ionako dobre forme pre prekida prvenstvene trke. Podsetimo, momci sa Tise su pre pauze zabeležili pobedonosni het-trik. Savladali su u Aranđelovcu Šumadiju sa 3:1, istim rezultatom pobedili kod kuće Topličke vitezove iz Kuršumlije, a onda su u Loznici savladali istoimenu ekipu s maksimalnih 3:0. Iz tog ugla gledano, pauza je naišla u nezgodan čas. Produženje vremena bez takmičarske odbojke, a sad i bez obolelih igrača na treninzima, pogotovo ne ide u prilog Bečejcima.
U međuvremenu Bečejci su ostali i bez pouzadanog primača Stefana Radevića, jer se mladi reprezentativac Crne Gore vratio kući, pa će u daljem toku prvenstva igrati samo sa igračima koji su ponikli kraj Tise.
- Ostali smo sa sopstvenim kadrom i jedna smo od retkih ekipa u saveznom stepenu takmičenja, ako ne i jedina, koja igra isključivo sa igračima poniklim u matičnoj sredini, ponosno ističe predsednik MOK Bečej Vasa Džigurski i dodaje. Startovali smo sa par igrača sa strane i nije išlo baš najbolje. Ako se napada prvo mesto i viši stepen takmičenja, onda angažovanje igrača sa strane ima smisla. Ali, kada se bori za plasman u sredini tabele, onda je to idealna prilika da se ukaže šansa igračima iz svoje sredine. Mi smo se opredelili za ovu drugu varijantu.
Dodajmo da se jesenji deo prvoligaškog B karavana završava poslednjeg decembarskog vikenda, kada Bečejci gostuju u Bavaništu istoimenom posledjeplasiranom rivalu, eto prilike da se zabeleži pobedonosni „poker“. O Mladenovčanima i Erama će se razmišljati kad dođe vreme za to.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Por | Bod |
|
1
|
Mladenovac
Mladenovac
|
22 | 20 | 2 |
61
|
|
2
|
Vojvodina NS Seme 2
Novi Sad
|
22 | 20 | 2 |
57
|
|
3
|
Banat
Vršac
|
22 | 15 | 7 |
44
|
|
4
|
Loznica
Loznica
|
22 | 14 | 8 |
40
|
|
5
|
Šumadija
Aranđelovac
|
22 | 13 | 9 |
39
|
|
6
|
Futog
Futog
|
22 | 13 | 9 |
36
|
|
7
|
Kosovska Mitrovica
Kosovska Mitrovica
|
22 | 9 | 13 |
29
|
|
8
|
Bečej
Bečej
|
22 | 8 | 14 |
29
|
|
9
|
Užice
Užice
|
22 | 7 | 15 |
22
|
|
10
|
Toplički Vitezovi
Kuršumlija
|
22 | 6 | 16 |
19
|
|
11
|
Topličanin
Prokuplje
|
22 | 5 | 17 |
15
|
|
12
|
Bavanište
Bavanište
|
22 | 2 | 20 |
5
|