Boris Kopitović: Igra nije bila najbolja, ali pamti se rezultat

Boris Kopitović, štoper Čukaričkog postigao je već treći gol ove sezone. Njegov pogodak iz u 77. minutu u Kruševcu protiv Napretka bio je dovoljna Brđanima za bod (1:1). Prethodno je reprezentativac Crne Gore pogađao protiv Voždovca (3:1) i Mačve (1:0).
– Da li je još neko u Čukaričkom postigao tri gola ove sezone? – našalio se na početku razgovora za sajt belo-crnih Kopitović.
Odgovor je „da”. Isti učinak u prvih deset kola ima još samo kapiten Marko Docić.
– Da, ali on izvodi jedanaesterce – nasmejao se štoper Čukaričkog, koji je ove sezone odigrao svaki minut u Super ligi.
– Šalu na stranu, prezadovoljan sam učinkom, lepa je to statistika. Takođe, moramo da budemo iskreni i da budemo zadovoljni osvojenim bodom u Kruševcu. Imao je Napredak povoljnije šanse za pobedu, bili smo u većem delu meča u podređenom položaju, ali na kraju se beleži rezultat.
Igrom u drugom poluvremenu na stadionu pod Bagdalom Brđani svakako mogu da budu zadovoljni.
– Naravno, to je već bilo daleko bolje. Dosta smo grešili u prvih 45 minuta, najviše na sredini terena, jednostavno smo sami razigrali veoma kvalitetnog rivala i stigla je kazna. Kao i nekoliko puta do sada, imali smo jake adute sa klupe, to nam je donelo prevagu u nastavku susreta, kad smo mi bili bliži izjednačenju, nego rival novom pogotku. To se na kraju i dogodilo.
Kod gola Napretka upravo je Kopitović bio taj koji je izgubio loptu na 40 metara od svog gola, sevnula je kontra u bukvalno poslednjim trenucima prvog poluvremena, koja je rezultirala vodećim golom Boranijaševića. Štoper Čukaričkog je u toj situaciji protestovao kod sudije.
– Ne bih želeo ništa da komentarišem na tu temu – u sportskom duhu je konstatovao Kopitović, koji je potom dodao:
– Jednostavno, nije nam bio dan, dođe i takva utakmica, kad akcije koje ste uigravali ne možete na terenu da sprovedete u delo. Ali, bilo pa prošlo, osvojili smo bod i to je najbitnije.
U narednom kolu Čukarički će imati ulogu favorita protiv Dinama iz Vranja, meč je na programu u subotu, 6. oktobra, od 18 časova na Banovom brdu.
– Favoriti jesmo, ali nas neće zavarati pozicija našeg rivala na tabeli. Moramo da budemo maksimalno oprezni, koncentrisani i disciplinovani, samo takvim prustupom možemo do nova tri boda, koja bi bila veoma značajna pred pauzu u Super ligi.
A tokom pomenute pauze Kopitović će ponovo obući dres reprezentacije Crne Gore, s obzirom da je na Banovo brdo još jednom stigao poziv tamošnjeg selektora Ljubiše Tumbakovića. U Podgorici, 11. oktobra sastaće se selekcije Crne Gore i Srbije u okviru C divizije Lige nacija.
– Nadam se da će biti lepo i na terenu i na tribinama, u sportskom duhu, pa neka pobedi bolji – kratko je konstatovao Kopitović.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Crvena zvezda
Beograd
|
30 | 27 | 3 | 0 |
84
|
|
2
|
Radnički (N)
Niš
|
30 | 23 | 6 | 1 |
75
|
|
3
|
Partizan
Beograd
|
30 | 15 | 9 | 6 |
54
|
|
4
|
Čukarički
Beograd
|
30 | 15 | 9 | 6 |
54
|
|
5
|
Mladost
Lučani
|
30 | 13 | 7 | 10 |
46
|
|
6
|
Napredak
Kruševac
|
30 | 10 | 11 | 9 |
41
|
|
7
|
Vojvodina
Novi Sad
|
30 | 10 | 9 | 11 |
39
|
|
8
|
Proleter
Novi Sad
|
30 | 9 | 11 | 10 |
38
|
|
9
|
Spartak ŽK
Subotica
|
30 | 10 | 8 | 12 |
38
|
|
10
|
Radnik
Surdulica
|
30 | 11 | 5 | 14 |
38
|
|
11
|
Voždovac
Beograd
|
30 | 11 | 4 | 15 |
37
|
|
12
|
Mačva
Šabac
|
30 | 8 | 8 | 14 |
32
|
|
13
|
OFK Bačka
Bačka Palanka
|
30 | 6 | 7 | 17 |
25
|
|
14
|
Rad
Beograd
|
30 | 4 | 9 | 17 |
21
|
|
15
|
Dinamo
Vranje
|
30 | 5 | 5 | 20 |
20
|
|
16
|
Zemun
Zemun
|
30 | 3 | 9 | 18 |
18
|