Odita predvodi Mladost
Lučanci ambiciozno kreću u novu sezonu, što pojačanje u vidu iskusnog napadača kakav je Obiora Odita svakako potvrdjuje. Iza prekaljenog tridesettrogodišnjaka je bogata internacionalna karijera tokom koje je nastupao za nigerijske Enugu Rendžers i Udoži, zatim se seli u Evropu gde nastupa za Javor, Partizan i belgijski Vesterlo. Deo karijere proveo je na Dalekom Istoku, u kineskom Tjanjin Tedi, kazahstanskom Tarazu i Al Ainu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, a uspeo je i da debituje za reprezentaciju Nigerije. U Mladost dolazi iz Voždovca, čiji je napad predvodio prethodne dve sezone.
- Veoma sam srećan i zadovoljan što sam došao u Mladost. Oni mene cene kao igrača i ja ću im se na tome odužiti. Očekujem da pružim dobre igre u plavo-belom dresu i postignem puno golova. Mladost je veoma ambiciozan i organizovan klub i mislim da pravi ekipu koja će igrati zapaženu ulogu u pretstojećem prvenstvu. U karijeri sam uvek želeo da učim i napredujem, pa se nadam da će moje znanje i iskustvo pomoći mladim napadačima Mladosti da što pre stasaju i postanu igrači - nije Nigerijac krio zadovoljstvo nakon potpisa.
Mladost je u ovom prelaznom roku pretrela ozbiljne promene. Velika grupa igrača je slobodna u izboru nove sredine, naravno uz dogovor sa klubom i to su: Živanović, Lazevski, Lepović, Zoćević, Djoković, Bogdanović, Bajić, Djerić, Živadinović. Ugovor sa klubom su produžili Luka, Krznarić, Pešić i Rakočević. Jovanović, Gavrić i Milosavljević mogu da napuste Mladost uz ozbiljnu inostranu ponudu, koja bi zadovoljila i njih kao igrače. Kad su pojačanja u pitanju fokus je stavljen na bivše igrače koji su bili nosioci igre u svojim klubovima u inostranstvu ili u klubovima u zemlji. U klub se vratio bivši, a i budući kapiten Ivan Milošević, koji igra na poziciji štopera, zatim Vladimir Radivojević iz Novog Pazara, koji igra na poziciji centralnog veznog igrača i Nikola Andrić koji je došao iz Slovačke, a može da igra i po levom i po desnom boku. U klub je stigao i vezni igrač koji može da igra i na poziciji beka, Aleksandar Pejović, bivši internacionalac u Francuskoj, koji je u našoj zemlji nastupao za užičku Slobodu i prošle sezone za OFK Beograd. Dolaskom Odite završen je posao u napadu, klub će probati da se pojača sa jednim bekom i veznim igračem i tako privede kraju prelazni rok.
Ekipa će do polaska na Zlatibor trenirati u Guči, na terenima FK Dragačevo. Na Zlatibor se kreće 26. juna gde će igrači biti snešteni u staroj bazi, hotelu "Palisad", gde će u naredne tri nedelje odigrati devet prijateljskih susreta, od kojih je osam već zakazano - 26.6. Zlatibor Čajetina, 29.6. Krupa, 3.7. Mladost Podgorica, 6.7. dvomeč sa Napretkom iz Kruševca, gde će u drugom meču biti provereni i rezervisti, 9.7. Spartak Subotica, 12.7. banjalučki Borac i generalna proba 16.7. protiv ekipe Javora.
Dobro odradjene pripreme se nameću kao imperativ, jer početak prvenstva neće biti nimalo lak. U prvom kolu dolazi veoma neugodna ekipa Rada, zatim sledi komšijski derbi i gostovanje u Čačku, a potom u goste dolazi aktuelni šampion Crvena Zvezda.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Crvena zvezda
Beograd
|
30 | 26 | 4 | 0 |
82
|
|
2
|
Partizan
Beograd
|
30 | 16 | 6 | 8 |
54
|
|
3
|
Čukarički
Beograd
|
30 | 15 | 8 | 7 |
53
|
|
4
|
Borac
Čačak
|
30 | 12 | 10 | 8 |
46
|
|
5
|
Vojvodina
Novi Sad
|
30 | 12 | 10 | 8 |
46
|
|
6
|
Radnički (N)
Niš
|
30 | 12 | 9 | 9 |
45
|
|
7
|
Voždovac
Beograd
|
30 | 10 | 10 | 10 |
40
|
|
8
|
Radnik
Surdulica
|
30 | 9 | 11 | 10 |
38
|
|
9
|
Javor Matis
Ivanjica
|
30 | 8 | 11 | 11 |
35
|
|
10
|
Metalac
Gornji Milanovac
|
30 | 8 | 11 | 11 |
35
|
|
11
|
Mladost
Lučani
|
30 | 7 | 12 | 11 |
33
|
|
12
|
Novi Pazar
Novi Pazar
|
30 | 7 | 10 | 13 |
31
|
|
13
|
OFK Beograd
Beograd
|
30 | 8 | 4 | 18 |
28
|
|
14
|
Spartak
Subotica
-2
|
30 | 6 | 10 | 14 |
26
|
|
15
|
Jagodina
Jagodina
|
30 | 5 | 11 | 14 |
26
|
|
16
|
Rad
Beograd
|
30 | 5 | 11 | 14 |
26
|