Naisa završila sezonu u Evropi
Naisa, ipak, bez nastavka evropske bajek; foto: M. F.
Niške rukometašice ove sezone bile su na korak od finala takmičenja koje su 2007. godine osvojile, ali evropsku bajku prekinula je pandemija. Zbog nemogućnosti održavanja sportskih dešavanja, Evropska rukometna federacija (EHF) odlučila je da ovo takmičenje otkaže.
Naisa je trebalo da igra polufinale sa Lokomotivom iz Zagreba, ali šansu za novi evropski trofej moraće da traži drugi put.
Na video-sednici uprava EHF-a odlučila je sudbinu ovosezonskih takmičenja, pa tako neće biti mečeva ni u Čelendž kupu za muškarce i EHF kupu za žene.
Ono što se još tiče srpske rukometne scene, naša muška reprezentacija neće igrati baraž za Svetsko prvenstvo koje bi trebalo da se igra januara 2021. godine u Egiptu. Slovenija, zbog boljeg plasmana na poslednjem Evropskom prvenstvu, dobila je "zeleno svetlo" da ide na Mondijal.
Četiri kola pre kraja kvalifikacija, ženska reprezentacija Srbije je izborila plasman na Evropsko prvenstvo koje je u Norveškoj i Danskoj krajem ove godine.
Zanimljivo je da će se završnica Lige šampiona za muškarce odigrati bez osmine finala i četvrtfinala. Fajnal for bi trebalo da se igra 28. i 29. decembra u Kelnu, a igraće po dve najbolje ekipe iz obe grupe: Barsa, PSŽ, Kil i Vesprem.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Bekament BB
Aranđelovac
|
16 | 15 | 0 | 1 |
30
|
|
2
|
Jagodina
Jagodina
|
14 | 13 | 0 | 1 |
26
|
|
3
|
Naisa
Niš
|
15 | 12 | 0 | 3 |
24
|
|
4
|
Medicinar
Šabac
|
15 | 7 | 3 | 5 |
17
|
|
5
|
Železničar
Inđija
|
14 | 5 | 2 | 7 |
12
|
|
6
|
Vrbas
Vrbas
|
14 | 5 | 1 | 8 |
11
|
|
7
|
Mladost NP
Nova Pazova
|
14 | 3 | 1 | 10 |
7
|
|
8
|
Vojvodina
Novi Sad
|
15 | 3 | 0 | 12 |
6
|
|
9
|
Voždovac 1955
Beograd
|
9 | 2 | 0 | 7 |
4
|
|
10
|
Zaječar 1949
Zaječar
|
14 | 1 | 1 | 12 |
3
|