Čukarički poražen u prijateljskom meču od Maribora

Čukarički poražen u prijateljskom meču od Maribora--

Čukarički je doživeo treći poraz na pripremama u Antaliji, posle Legije i Karabaga od Brđana je bolji bio u slovenački Maribor – 2:1. Ispostavilo se da su ključnu razliku Slovenci napravili u prvom poluvremenu, u ranoj fazi meča poveli su preko Vipotnika, još u šestom minutu, a prednosthe duplirao Iličić iz jedanaesterca u 45. Poraz je u 61. minutu ublažio Stefan Tomović.

Trener Dušan Kerkez ni na ovoj utakmici nije mogao da računa na sve igrače, izostali su kapiten Docić, zatim Vujadinović, Jankovića i Ivanović, što je otvorilo “vrata” mlađima. U prvom poluvremenu na poziciji štopera u paru sa novajlijom Gajićem igrao je sedamnaestogodišnji Serafimović, dok je na sredini terena pored Sisoka šansu dobio Igor Miladinović.

Maribor je stigao rano do prednosti, već u šestom minutu. Probili su odbranu Brđana, Slovenci po desnoj strani terena. Iličić je idealno našao Tolića, ovaj iz prve dodao do Vipotnika, koji je iz prve šutirao i pogodio sa sedam - osam metara levi ugao gola Čukaričkog. Odličnu šansu imao je potom Čukarički. Ovusu je povukao kontru na desnoj strani, uposlio je Tomovića, ovaj iz prve dodao do Aganspahića. Oklevao je napadač Čukaričkog na desetak metara od gola, što je bilo dovoljno da mu igrači Maribora oduzmu loptu.

Dva minuta kasnije Ovusu je iz solo akcije pokušao da reši napad, oprobao je udarac sa dvanaest metara, ali je siguran bio golman Bergsen. Ovusu je ponovo bio u dobroj prilici u 35. minutu, sve je uradio kako treba do završnog udarca, oklevao je u tom momentu, sasvim dovoljno da ga stignu protivnički defanzivci, pa je na kraju posle njegovog šuta lopta otišla preko prečke.

Mogli su belo-crni do izjednačenja u 42. minutu, najpre je Gajić tukao glavom, Bergsen je „boksovao“ u polje, ona je stigla do Adžića, koji je uposlio Tomovića, a ovaj je iz igre i izbacio kompletnu odbranu Maribora, šutirao je potom sa sedam metara, ali je još jednom golman Maribora bio dobro postavljen. Sudija iz Poljske u 45. minutu je pokazao na belu tačku posle starta Gajića, a Iličić je bio uspešniji od Belića – 0:2. Odmah posle tog momenta arbitar je svirao kraj prvog poluvremena.

Bolje su otvorili drugi deo meča igrači Maribora. Božić je odlično šutirao još bolje je intervenisao Belić. Potom su inicijativu preuzeli Brđani. Na dodavanje Kovača u 61. minutu, Tomović je dobio loptu u šesnaest metara. Ovoga puta nije oklevao, već je plasirao lagano sa desetak metara iznad glave golmana Maribora – 1:2. Nekoliko sekundi pre toga, Tomović je takođe bio u prilici, ali je tada pogodio stativu.

U 73. minutu Uroš Miladinović je proigrao Stojanovića, koji je šutirao pravo u golmana Maribora. Do kraja vredna pomena je još šansa Tomovića, koji je ponovo šutirao posle dodavanja Kovača, ovoga puta preko gola Maribora u 88. minutu. Naredni prijateljski meč na pripremama u Antaliji Čukarički će odigrati u sredu, 25. januara, protiv bugarskog tima CSKA 1948.

Čukarički – Maribor 1:2 (0:2)

Strelci: 0:1 - Vipotnik u 6, 0:2 - Iličić iz jedanaesterca u 45, 1:2 – Tomović u 61 minutu. Stadion: Mardan u Antaliji. Sudija: Albert Ružicki (Poljska). Gledalaca: 30. Žuti kartoni: Tošić, Tomović, Aganspahić, Kovač, U. Miladinović (Čukarički). Iličić, Gueriko, Božić (Maribor).

ČUKARIČKI: Belić, Stevanović (od 46. U. Miladinović), Gajić (od 46. Kovačević), Serafimović (od 46. Drezgić), Tošić (od 58. Stojanović), Sisoko (od 58. Kovač), I.Miladinović, Ovusu (od 46. Kadijević), Tomović, Adžić (od 58.Arsović), Aganspahić (od 58. Badamosi).

MARIBOR: Bergsen (od 46. Jug), Sikošek (od 46. Žnič), Antolin (od 46. Vidaković), Brnić (od 46. Šoštarič), Vatson (od 46. Karič), Milec (od 46. Gueriko), Laušić (od 46.Kruezi), Tolić (od 46. Božić), Lorber (od 46. Kronaveter), Iličić (od 46.Čuk), Vipotnik (od 36.Baturnia). Igrali su još: Sirk, Dizdarević, Tavares.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT