Majdavec do leta ostaje u Novom Pazaru

FK Novi Pazar - foto: facebook.com/fknovipazar.zvanicna

Novi Pazar je imao prvu proveru u Antaliji protiv Vašaaša, višestrukog pravaka Mađarske. Rezultat je bio u drugom planu i bila je to prilika da trener Aleksandar Stanković vidi na delu sve igrače. Poveli su Pazarci u 60. minutu preko Stanojevića, da bi Mađari izjednačili šest minuta kasnije, i ispostaviće se da je to bio konačan rezultat. Utakmicu je zbog povrede propustio novi kapiten golman Filip Kljajić.

Novi Pazar su danas igrali nerešno 0:0 protiv Kapaza iz Azerbejdžana, a u sredu sledi prijateljsko odmeravanje snaga sa poljskim Stalom iz Mjeleca.

Ovih dana stigla je ponuda iz iranskog Traktora za golgetera Andriju Majdavca. Naime, ambiciozni klub iz srednje Azije ponudio je 150.000 evra obeštećenja, uz nekoliko puta veći iznos na ime plate za Kruševljanina. Ipak je Majdevac odlučio da ostane, barem do leta i isteka ugovora, u želji da pomogne klubu da dođu do najvećeg uspeha. Odluku je potvrdio Firket Međedović, generalni sekretar, sa naznakom da nikog neće pustiti iz kluba ove zime.

Pazarci su pojačali konkurenciju u manevru sa Samirom Radovcem, bivšim mladim reprezentativcen Bosne i Hercegovine, koji bi rebalo da bude zamena za kapitena Lončara. Bivši igrač Sarajeva, poslednje tri godine proveo je u Veležu.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT
Kolubara 2 : 1 Spartak ŽK
Crvena zvezda 2 : 0 Radnički 1923