Komšijski derbi završen minimalnom pobedom IMT-a

Prve komšije sa Tošinog bunara danas su međusobnom utakmicom spustile zavesu na jesenji deo Omladinske lige Srbije. Kiša i prohladno vreme su uticali na kvalitet terena, samim tim i na lepršavost igre, ali borbenosti i htenja nije nedostajalo.

Više od igre na startu imaju gosti, najagilniji je bio Čarls sa par šuteva sa distance, stavljajući golmana domaćih Radojičića na muke zbog klizavog terena. Najbolju priliku za IMT propustio je Amanović u 13. minutu, malo je oklevao sa udarcem pa je izblokiran u idealnoj poziciji.

Traktoristi su bolju igru krunisali u 41. minutu evro-golom Gajinova, kada je sa oko 20 metara iskosa pogodio suprotne rašlje. Domaći su mogli do egala u 44. minutu, Vojvodić je sjajnom intervencijom odbranio udarac kapitena "majstora" Đorđevića sa svega 5-6 metara.

Raskvašen i blatnjav teren je još više uticao na kvalitet igre u drugom poluvremenu, bilo je puno grešaka u pas igri. Igrao se 60. minut kada je Tešanović propustio veliku priliku da duplira prednost IMT-a, sa nekih 6-7 metara loptu je poslao pored gola.

Momci su potom ostali bez snage na teškom terenu, igra je bila rastrzana. Radnički pokušava dugim loptama preskačući sredina terena da dođe do gola Vojvodića, ali odbrana gostiju na čelu sa dvojcem Tešanović-Stevanović je granitna.

IMT je svoju zimnicu dopunio sa nova 3 boda, sledi tromesečna pauza, a prvenstvo se nastavlja 4. marta utakmicama 18. kola, Radnički gostuje Brodarcu, dok IMT dočekuje Radnički iz Kragujevca.

RADNIČKI (NB) - IMT 0:1 (0:1)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Galić Branko. STRELAC: Gajinov 41. (IMT). ŽUTI KARTONI: Sekulić (Radnički), Tešanović, Luković i Ognjenović (IMT).

RADNIČKI (NB): Radojičić, Brašić (Perić), Čeko (Komadina), Lukešević, Sekulić, Knežević (Crnobrnja), Tejić (Kuzmanović), Miletić, Lepojević, Đorđević, Đurić (Ilić).

IMT: Vojvodić, Gajinov (Savinović), Darlinton, Kenedi (Musa), Tešanović, Stevanović, Amanović (Ognjenović), Čolić (Ljumović), Čarls (Princ), Vukić, Luković.

Mladost (L) 1 : 0 RFK Grafičar
Crvena zvezda 4 : 0 OFK Vršac
Vojvodina 4 : 1 Napredak
Radnički 1923 2 : 0 Novi Pazar
Radnički (NB) 0 : 1 IMT
Rad 1 : 1 Brodarac