"Optičari" potopili Torlak na Adi

Novajlija u ligi iz Kumodraža je ostvario učinak iznad svih očekivanja, a današnji susret sa Teleoptikom za njih je pravi ispit zrelosti pred raspust.

Startovao je Torlak ofanzivno, Šarić u 6. i Hebilji dva minuta kasnije šutevima sa distance pokušali su da nađu lopti put do mreže, bezuspešno. Uzvratio je Dukić u 9. minutu, posle solo prodora bio je neprecizan sa desetak metara iskosa. Igra je dinamična, Čukuranović tek iz drugog pokušaja uspeva da ukroti snažan šut kapitena domaćih Toškovića sa 18 metara u 10. minutu.

Torlak nastavlja da bombarduje gol gostiju, Hebilji je zamalo neprecizan sa ivice šesnaesterca u 15. minutu. Lopta je malo više u posedu Teleoptika, ali su domaći konkretniji, ne libe se da svaku poziciju za šut iskoriste bez dvoumljenja. Torlak potom u 23. minutu pravi lepu akciju bez prave završnice, učesnici su Vuković, Šarić i Jevremović. Najbliži golu su u 29. minutu kada je Šarić uzdrmao prečku gola Čukuranovića nakon udarca iz ugla, ovog puta sreća je uz Teleoptik.

Igrao se 36. minut kada domaći po ko zna koji put danas ne koriste dobru poziciju za šut za postizanje pogotka, ovaj put je neprecizan Tošković. Dva minuta kasnije Šarić ne koristi grešku Marka Čermelja u svom kaznenom prostoru i sa 10 metara šutira pravo u golmana gostiju. U kontranapadu se u iznenadnoj prilici našao Bojat, ali je Jovanović na 2 metra ispred gol crte odreagovao, već savladani Šefik je mogao da odahne.

Ali ne zadugo, Arambašić prihvata pas Čermelja u 41. minutu i divnim udarcem sa preko 25 metara lobuje istrčalog golmana domaćih za vođstvo "optičara". Kumodražani su kažnjeni, tim koji je imao mnogo više prilika na odmor odlazi sa rezultatskim zaostatkom.

Gosti hrabro otvaraju drugo poluvreme, a Dukić u 49. minutu sa 13-14 metara šutira kraj samog gola domaćih. Potom se vodi rovovska bitka, borbeni gosti čuvaju minimalnu prednost, a posle brze tranzicije u 60. minutu Petrović izlazi sam pred golmana domaćih, ali Šefik paradom u noge ostavlja svoj tim u igri.

Hrabri gosti dupliraju prednost u 71. minutu. Petrović je sa svoje polovine izbacio Đurića, ovaj zalomio svog čuvara i kao na tacni poslužio Arambašića kome nije bilo teško da sa par metara zatrese nezaštićenu mrežu. Igra Torlaka se raspala u paramparčad, u 76. minutu Čvorić pred gol linijom zaustavlja šut gostujućeg igrača Stojanovića.

Torlak je prvi put pripretio u 78. minutu Čukuranović je sjajno intervenisao posle udarca Vukovića sa 18 metara. Dva minuta docnije odbranom se istakao i Šefik na šut Lakčevića sa 7-8 metara. Mogli su domaći do utešnog pogotka u 85. minutu Šarić je šutirao glavom sa penala na centaršut Đurovića, nesavladivi Čukuranović je uhvatio "živu" loptu.

Teleoptik se sa ova tri boda popeo na 4. mesto i umešao u borbu za vrh tabele. Posle zimske pauze Torlak će nastaviti takmičenje utakmicom na svom terenu protiv ekipe Ušće Novi Beograd, dok Teleoptik gostuje fenjerašu Radničkom u Obrenovcu.

TORLAK - TELEOPTIK 0:2 (0:1)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Vićentijević Dušan. POM.SUDIJE: Galić Branko i Đorđević Ratko. STRELCI: Arambašić 41. i 71.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Jovanović, Šefik, Mitrović i Vuković (Torlak), Lakčević, Bojat, Purić i Subotić (Teleoptik).

TORLAK: Šefik, Jovanović (Đurović), Hebilji (Stegnjaja), Mitrović, Čvorić, Janković, Tošković (M.Jovančić), Šarić, Vuković, Grubišić (D.Jovančić), Jevremović (Pajković).

TELEOPTIK: Čukuranović, Bojat, Dukić, Stanković, Subotić, Purić, Knežević (Đurić), Čermelj (Stojanović), Arambašić, Lakčević, Petrović.

Prva iskra 1 : 2 Budućnost
Brodarac 2 : 2 Ušće Novi Beograd
Torlak 0 : 2 Teleoptik
Radnički (O) 0 : 1 Zvezdara
Zemun 3 : 0 Borac
Jedinstvo 0 : 0 Sinđelić