Amatreri Beograda sutra protiv Maltežana za plasman na finale Regionalnog kupa

Amaterska reprezentacija FS Beograda dobro je startovala na turniru grupe 8 kvalifikacija za UEFA Regionalni kup koji se održava u Hrvatskoj. Zbog odustajanja ukrajinskog predstavnika izabranici selektora Gorana Jankovića su neočekivano imali dužu pauzu, tako da su u subotu odigrali utamicu protiv domaće selekcije NS središta Split.

Duel je završen bez pobednika (1:1). Povela je naša selekcija iz kontranapada u 24. minutu posle pasa Vukovića za brzonogog Gavrilovića koji je rutinski poslao u mrežu ispod protivničkog golmana. Na isteku prvog poluvremena jednu visoko centriranu loptu prihvatio je glavom Jurić i sproveo u mrežu golmana Bojovića za izjednačenje. U nastavku domaćin je bio ofanzivniji ali su se svi napadi završavali na oko 20-25 metara od gola Bojovića. Bilo je prilika da iz kontre Gavrilović matira golmana Pinčića.

U nadoknadi vremena nervoza u redovima domaćina je uzela svoje i došlo je do gužve ispred naše klupe. Epilog je isključenje kapitena Splićana Lazarevskog i našeg Vukovića.

Osvojen bod je veliki kapital pred sutrašnju utakmicu sa Maltežanima. Igračima selektora Jankovića potrebna je pobeda od dva gola razlike za plasman na finalni turnir UEFA Regionalnog kupa.

Budućnost 6 : 0 Prva iskra
Ušće Novi Beograd 0 : 1 Brodarac
Teleoptik 3 : 0 Torlak
Zvezdara 2 : 5 Radnički (O)
Borac 0 : 1 Zemun
Sinđelić 1 : 1 Jedinstvo
BASK TEK 1 : 3 Studentski grad
OFK Beograd 3 : 0 BSK Borča