Zrenjaninski Radnički pretrpeo poraz od imenjaka iz Sombora

Fudbaleri Radničkog, u okviru 6. kola Srpske lige "Vojvodina", nisu uspeli da savladaju  imenjake iz Sombora, koji su nakon pobede na terenu kraj "Skrobare" od 2:4 učvrstili lidersku poziciju na tabeli.

Prvu ozbiljnu priliku imali su gosti u 15. minutu kada je Miličković uposlio Antunića koji je desno iskosa pogodio prečku golmana Lekića. U 19. minutu Petrović asistira za Juhika koji goste dovodi u vođstvo od 0:1. Zapretili su crveno-crni kada je kapiten domaćih Krstinić u 34. minutu izveo slobodan udarac, loptu dodao do  Rosića koji je  snažno šutirao, ali lopta je  završila tik pored stative. Nedugo zatim Marković odlično pronalazi Jovanića koji povisuje na  0:2 za Somborce.

U 39. minutu brzu kontru domaćih predvodi Marković, odlično proigrava Krstinića koji desno iskosa pogađa suprotan ugao golmana gostiju Vidakovića za 1:2. Na samom kraju prvog poluvremena Vido Marković odigrava dupli pas sa Jovanićem  koji postiže pogodak za 1:3 na poluvremenu za goste iz Sombora.

U drugom poluvremenu domaći su preko Jelića dva puta pripretili, ali  je golman Vidaković bio siguran na golu. Vido Marković nakon asistencije Antunića postiže svoj drugi gol za goste u 60. minutu za 1:4. Runjevac probija po desnoj strani dodaje za Bugarina koji šalje loptu pod prečku  i smanjuje na 2:4 u 75. minutu. Mogao je Radnički do trećeg gola, u 85. minutu,  nakon slobodnog udarca Turkulja, ali je Vidaković odlično intervenisao.

U sledećem kolu, 24. septembra, Radnički gostuje u Rumi protiv ekipe 1. Maj.

RADNIČKI ZRENJANIN:Lekić, Marković, Runjevac, Janjatović, Krstinić, Stevanović, Jelić, Maoduš, Rosić, Šemić i Turkulj. Zamenici igrača: Nosalj, Mastilo, Jovanović, Bugarin B, Markoski, Bugarin Ž. i Cvejić.

RADNIČKI 1912: Vidaković, Dimković, Milinković, Petrović, Marković, Jovanić, Juhik, Švonja, Jančić, Goronjić i Antunić. Zamenici igrača:Pehilj, Ibišić, Vujošević, Matijević, Erdelj, Stevanović i Glišović.

Podunavac 0 : 0 1. Maj Ruma
Bečej 1918 3 : 2 Tekstilac
Hajduk 1912 3 : 2 Naftagas
Borac (Š) 4 : 2 Dinamo 1945
Kabel 1 : 0 OFK Bačka
Tisa 1 : 2 Jedinstvo