Vulin odbranio tri penala

Golman Vojvodine Mića Vilin odbranio je tri penala - foto: V. Jankov

Odluka o prvom finalisti tradicionalnog, 13. po redu, letnjeg turnira „Trofej Bačko Gradošte 2022.“ pala je posle izvođenja jedanaesteraca, jer je utakmica završena bez golova. U tom delu briljirao je golman Mića Vulin, koji je odbranio tri penala, a kako su prva dvojica izvođača domaćih, Sakač i Miladinov, bili precizni, domaćin je obezbadio mogućnost da brani lane osvojeni trofej. Kod domaćih su preko gola šutirali Rajačić i Savkov, a Vulin je odbranio udarce sa bele tačke kapitenu Novosađana Milanoviću, potom Grlici,i Rogoviću, a Idrizi ke šutirao preko gola.

Tokom regularnog dela bilo je samo nekoliko prilika, a najveću je imao Trojanović, koji je u 50. minutu, pošto je u kaznenom prostoru Novosađana oboren Sakač, šutirao sa bele tačke preko gola. Zanimljiv detalj je da su gosti u Bačko Gradište doputovali samo sa desetoricom igrača i brojčano slabiji igrali u prvom poluvremenu, a u nastavku je trener Perišić obukao dres i popunio sastav.

U drugoj utamici dvodnevnog turnira Mladost iz Bačkog Jarka savladala je golovima Markovića i Škarića Preporod iz Novog Žednika. Imajući to u vidu, drugog dana turnira od 16,30 sati igraće za treće mesto Borac – Preporod, a za pobednički pehar od 18,30 sati Vojvodina – Mladost.

Vojvodina – Borac 0:0 – penalima 2:0 Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Goran Tešanović (Srbobran). Strelci iz penala: Sakač i Miladinov (Vojvodina).

Vojvodina: Vulin, Ilić, Draško, Prodanov, Rajačić, Tešanović, Pelengić (Miladinov), Savkov, Sakač, Trojanović, Kiš (Svilar).

Borac: Kizić, Radić, Karać, Berić, Radule, Kuzmanović, Milanović, Perišić, Radanović, Grlica, Idrizi.

Sloga 1 : 1 Radnički 1918
Preporod 2 : 1 Krila Krajine
Radnički 1905 2 : 1 OFK Mladost APA
Hercegovac 0 : 4 Mladost (BP)
Mladost (T) 3 : 2 Bačka 1901
Obilić 1 : 3 Vojvodina