Bulke uvenule na Adi

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vijanović

Radnički je prethodno kolo preuzeo vrh tabele i na njemu namerava da ostane i posle današnjeg susreta sa gostima sa Bulbuldera. Igraju ofanzivno od samog starta sa puno energije, a prvu priliku propuštaju u 14. minutu kada je Simić na petercu pronašao Trajkovića, a ovaj egzibiciono pokušao petom da savlada gostujućeg golmana Đokića, koji je pokazao da ima sjajne reflekse.

Igrao se 20. minut kada je Ahmetović udarcem sa preko 20 metara uhvatio na spavanju Đokića i doveo "majstore" u vođstvo. Samo 4 minuta kasnije favorizovani domaćin uvećava prednost, Simić je skinuo paučinu udarcem sa dvadesetak metara. Radnički na individualni kvalitet postiže oba pogotka.

Ne staju domaći igrači, igrao se 30. minut kada je na semaforu stajao rezultat 3:0. Nuredini je nadomak gola Zvezdare pronašao Ahmetovića, a ovaj iz prve loptu prosledio iza leđa nemoćnog Đokića. Simić je pokazao kakav je majstor fudbala u 42. minutu, lažnjakom je zalomio protivničkog igrača, ali je posle toga šutirao pravo u Đokića tako da nije kompletirao dobro izrađenu akciju.

Nema nikakvih dešavanja u nastavku do 59. minuta, najbolji igrač domaćih Simić je izveo slobodnjak sa oko 22 metra, Đokić se izvio koliko je dug i uz pomoć prečke odbranio šut. Zbog dva bezobzirna starta u veoma kratkom intervalu igrač gostiju Ivaniš je dobio dva žuta kartona, pa je Zvezdara od 72. minuta igrala sa 9 igrača u polju.

Drugo poluvreme je bilo za zaborav, jer Radnički igra pod ručnom, zadovoljni postignutim u prvom, dok su gosti nemoćni da bilo šta preokrenu u svoju korist. Majstori su se ovom pobedom vratili na čelo tabele i već u četvrtak će biti gosti ekipi Ušća, koja takođe kao domaćin igra na Adi, dok Zvezdara dočekuje Prvu iskru iz Bariča u nedelju.

RADNIČKI (NB) - ZVEZDARA 3:0 (3:0)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Galić Branko i Nikolić Nenad. STRELCI: Ahmetović 20. i 30. i Simić 24.min (Radnički NB) ŽUTI KARTONI: Nedeljković i Đuričić (Radnički NB), Ivaniš (Zvezdara). CRVENI KARTON: Ivaniš (drugi žuti) 72.min (Zvezdara).

RADNIČKI (NB): Ristić, Lekanić, Nedeljković, Unković (Rakić), Trajković, Đuričić, Nuredini (Popović), Branković (Aničić), Simić, Ahmetović (L.Đokić), N.Đokić (Milivojević).

ZVEZDARA: Đokić, Beriša, Savinović (Živković), Sarić, Milićević, Ivaniš, Gusnić (Šućur), Janković, Vuković (Lekić), Nišavić (Todorović), Vukojević (Đurić).

BASK 4 : 0 Borac
OFK Beograd 1 : 1 Zemun
TEK Sloga 7 : 5 BSK Borča
Teleoptik 3 : 1 Brodarac
Prva iskra 4 : 1 Radnički (O)
Radnički (NB) 3 : 0 Zvezdara