Prijateljska utakmica: Železničar – Hajduk 2:1

Zanimljiva utakmica Železničar - Hajduk

Prikazanom igrom u „generalci“ pred nastavak sezone, domaći Železničar i Hajduk iz Divoša, zadovoljili su ljubitelje fudbala u inđijskim „Lejama“, bez obzira što su se oba rivala predstavili bez nekoliko igrača koji će svakako biti „starteri“ u prvom prolećnom kolu.

Posle nekoliko minuta igre Sokolovičć je bio u prilici za „nešto više“, ali mreža Divošana ostala je netaknuta. U 10. minutu Jerković odlično pronalazi Karaća, ali rezultat i dalje osataje nepromenjen. Nešto kasnije viđeni su i pokušaji Ljubinkovića i Dubajića, da šutevima sa distance ozbviljnije ugroze Trkulju. U 31. minuti konalno gol: Jerkovič odlično centrira iz ugla, u kaznenom prostoru Hajduka odlično se snalazi Trbović za 1:0. Prednost domačina trajala je samo nekoliko minuta: odličnim udarcem u 35. minutu Halilovičć šalje loptu iza leđa Dragojevića. Pri kraju prvog poluvremena, Perović ne stiže da pred golom Železničara zahvati loptu. Isti igrač je i u 70. mionuti bio u šansu za gol: odlično šutira, ali, nedovoljno precizno da bi Hajduk doveo u vođstvo. Desetak minuta kasnije i Atić propušta priliku da ugropzi gol domaćina. Konačno, u 87. minutu gol: posle šuta Grkovića, lopta prolazi „kroz ruke“ Rakića i tgo je konačnih 2:1.

INĐIJA. Sporski centar „Leje“. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksa Lužajić (Inđija). Strelci: 1:0 Trbović u 31, 1:1 Halilović u 35, 2:1 Grković u 87. minutu.

ŽELEZNIČAR: Dragojević, Grković, Dubajić, Ninić, Sudžum, Pećanac, Trbović, Ljubinović, Sokolović, Karać i Jerković. Igrali su još: Petković, Jovičić, Mrkela, Lukač, Blanuša, Vučković i Mihajlović.

HAJDUK: Trkulja, Delić, Simonović, Savinović, Vukobratović, Halilović, Živković, Cvijić, Perović i Lazić. Igrali su još: Rakić, Sovilj, Savićević, Šućak, Simić i Atić.