07.10.2012 V. Janković

Prva Liga "Sever": Lavovi ubedljivi u Mostongi

Rukometaši Somborelektra doživeli su i drugi uzastopni poraz pred svojim navijačima u Gradskoj Hali "Mostonga" u Somboru, u okviru trećeg kola prvenstva Prve lige- grupa Sever. Njih su sa lakoćom savladali rukometaši Lavova iz Bačke Palanke rezultatom 21: 30 (10: 17). Bila je to utakmica dva neravnopravna protivnika, gde je gostujući sastav vodio tokom celog susreta, a u jednom momentu čak i sa dvanaest golova razlike ( 16: 28 i 17: 29) i da domaćin nije

na golu imao raspoloženog golmana Bogojevića, trijumf gostiju bio bi ostvareni sa većom gol razlikom. Prvi gol na utakmici dali su gosti, domaćin je u sledećem napadu izjednačio, a od trećeg do 19 minuta , rukometaši lavova su stalno povećavali prednost, da bi ona bila i 9 golova razlike, a posle pola sata igre na odmor se otišlo sa rezultatom 10: 17 u korist gostiju iz Palanke. Nastavak susreta pripada ekipi Lavova, koji sa rezervistima održavaju razliku, a u 49 i 50 minutu dostižu maksimalnih 12, u svoju korist U poslednjih deset minuta susreta, rezultatom 4: 1, domaćini uspevaju smanjiti prednost gostiju, i na kraju sa konačnih 21: 30 završavaju susret u kojem , prema prikazanoj igri i nusu zaslužili više, od časnog poraza i minusa od 9 golova. Sombor, o6. oktobar 2012. godne.

Gradska Hala Mostonga. Gledalaca 150. Sudije Ostojić i Rajković ( Novi Sad) Sedmerci Somborelektro 7 (4) Lavovi- BP 4 (2) Isključenja (Somborelektro) 6 ( Lavovi- BP) 6. Igrač utakmice POROBIĆ (Lavovi-BP).

SOMBORELEKTRO : Blagojević, Ležajić, Drašković (1), Penzeš (4), Milković (1), Živković (2) , Beslać, L. Kojić, Mijović, Smiljanić (1), Gardijan (6), Bošković (3), Vaci (3), Trtić i N. Kojić.
LAVOVI : Porobić (9), Kozomora (2), B. Rađenović (3), Kolesar, Pejak (1), D. Rađenović, Kovačević (1), Maksimović, Kralj, Perieta (3), Stanojčić, Karanović, Jović (7), Novaković, Puđa (2), Kneževi ć (2).

Metalac Asko Vidak 20 : 29 Proleter
ŽSK 28 : 26 Crvena Zvezda
Železničar 34 : 31 Titel Džon Dir
Sombor 27 : 33 Spartak Vojput
Mladost 28 : 31 Dinamo
Lavovi BP 34 : 30 Nova Pazova