Preko Totenhema u finale

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale FA kupa  pobjedom nad Totenhemom, ovog puta u gostima rezultatom 1:0 (1:0).

"Plavci" su gradskog rivala savladali i u prvom susretu na "Stamford bridžu" rezultatom 2:0.

Ove večeri trenutak odluke bio je gol Antonija Ridigera u 18. minutu, nakon čega "pijevci" nisu uspjeli nijednom da uzvrate.

U 56. minutu je dosuđen penal za Totenhem, ali ga je VAR poništio, a osam minuta je tehnologija takođe bila protiv domaćih jer je poništila gol Lukasa Moure.

Posljednju pravu šansu za Totenhem da izbjegne poraz imao je Rajan Sesenjon u nadoknadi vremena, ali je Kepa Arizabalaga bio na visini zadatka.

U drugom polufinalu sastaju se Liverpul i Arsenal, a njihov prvi meč igraće se u četvrtak od 20.45 na "Enfildu".

Izvor:antenam.me