Sudija centralna figura meča u Žarkovu

U osvit zime, na programu je derbi Prve lige gde je vodeća Inđija došla da brani prvu poziciju protiv momaka iz Makiške šume. Igrom sa početka susreta reklo bi se da nije došla i da brani bod, već uzme sva tri. Na samom startu, igrao se 5. minut, kolosalnu priliku ne koristi Đurić promašivši čitav gol sa samo 4 metra razdaljine.

Žarkovčani su ušli u utakmicu nekako stegnuto i oprezno, kao da su ih poremetila dva prethodna poraza kod kuće od Rada i Mladost GAT-a istovetnim rezultatom 1:0. Iz tog grča su izašli posle petnaestak minuta, a u 21. i uspeli da povedu. Nakon drugog uzastopno izvedenog kornera, Milić je loptu uputio direktno u gol koji je Čupić svojom zakasnelom paradom samo ulepšao.

Ovaj pogodak je dao krila Žarkovčanima, igru nastavljaju sa mnogo više samopouzdanja. Inđija se upinje iz sve snage ne bi li dala gol, a Žakula i Đurić u 30. minutu iz iste akcije ne uspevaju da nađu lopti put u mrežu. Hendikep za domaće se desio u 32. minutu, kada je strelac gola Milić kao zadnji igrač oborio Milosavljeva, pa je isključen. Brojčanu prednost gosti ne uspevaju da iskoriste do petnaestominutnog odmora.

Nastavak susreta protiče u dominaciji gostujućeg tima, a do izjednačenja stižu u 55. minutu, strelac je Jovanović glavom sa desetak metara, na asistenciju Desančića. Posle izjednačenja utakmica se razvodnila, igra se rastrzano, težak teren je dosta uticao na to.

Rezervista Čarapić u 75. minutu beži odbrani gostiju, ali kada je izašao sam pred Čupića okleva pa mu ovaj ulazi u šut i sprečava Žarkovo da ponovo dođe u vođstvo. Igrao se 80. minut kada domaći ostaju sa osam igrača u polju, jer je zbog drugog žutog kartona isključen i Ivan Jovanović.

Nadčovečanskim naporima Žarkovčani su pokušali da izdrže pritiske Inđijaca do kraja i sa dva igrača manje, ali nisu uspeli. Posle kornera u drugom minutu nadoknade zahvaljujući sudiji bela tačka je danas postala crna, jer nikome nije bilo jasno zašto je svirao penal za goste. Lopti je prišao Nedeljković i loptu poslao u jednu, a golmana u drugu stranu za nezasluženu pobedu Inđije. Tako je danas u Žarkovu centralna figura meča bio sudija iz Novog Sada, prvo isključivši dva domaća igrača, a potom i sviravši nepostojeći penal za goste.

Prvenstvo se nastavlja 26. februara, kada je na programu 22. kolo.

OFK ŽARKOVO - INĐIJA 1:2 (1:0)

STADION: OFK ŽARKOVO. GLEDALACA 100. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Lovre Ilija i Hrutka Marko. STRELCI: Milić 21.min (OFK Žarkovo), Jovanović 55. i Nedeljković 90+3.min (Inđija). ŽUTI KARTONI: Ignjatović, Zuvić, Ilić i I.Jovanović (OFK Žarkovo), Milosavljev, Đurković i Desančić (Inđija). CRVENI KARTON: Milić 32. i I.Jovanović 80.min (drugi žuti) (OFK Žarkovo).

OFK ŽARKOVO: Krstović, Ilić, Milikić, Mićić (I.Jovanović), Manić (Đurković), S.Jovanović (Gojkov), Zuvić (Čarapić), Ignjatović, Milić, Stojanović, Dukić (Obrenović).

INĐIJA: Čupić, Milosavljev (Vukčević), Jovanović, S.Đurić (Kukolj), Žakula, Stojanović, Desančić, Đokić (Nedeljković), Ignjatović, Srbijanac, N.Đurić (Vukajlović).