Česi klasa za "musketare"

Poraz u prvom meču 1/16 finala CEV Kupa - odbojkaši Ribnice na bloku

U jubilarnoj 40. utakmici na međunarodnoj sceni odbojkaši Ribnice su u Kraljevu poraženi od Češkog šampiona Čez Karlovarsko rezultatom 1-3, pa tako nisu stekli prednost pred revanš u Karlovim Varima za sedam dana. Pred preko hiljadu gledalaca igralo se na početku meča ravnopravno, Ribnica je prva ostvarila dva poena prednosti 7-5 posle odlične odbrane Krsteskog i napada Okošanovića. Ipak, gosti su brzo pohvatili konce igre i preokrenuli 11-13 posle as servisa Patrika Indra. Bio je to signal za „musketare“ da zatraže prvi tajm aut. Nije se ništa promenilo na terenu, Česi su odlično servirali, igrali raznovrsno i naterali Kraljevčane na seriju grešaka. Ribnica se mučila na servisu, u prvom setu 7 servis grešaka, nije bilo tečnih akcija i Čez Karlovarsko je brzo stiglo do pet set lopti. Iskorišćena je prva blokom Vašine, 19-25.

U drugom setu, nošeni pdrškom sa tribina, „musketari“ su zaigrali odlučnije, probudio se kapiten Todorović, pokrenuo ceo tim i Ribnice je konstano bila u vođstvu. Posle kontre Okošanovića i vođstva 15-12, gosti su zatražili prvi tajm aut u meču. Puleni Milana Simojlovića su umešno čuvali stečena tri poena prednosti i u par navrata (Ubiparip i Okošanović) propustili priliku da prednost dodatno uvećaju. Srednji bloker domaćih Aleksandar Stefanović je bio nezaustavljiv u napadu, Ribnica je stigla do četiri set lopte i odmah iskoristila prvu, posle otpucane lopta u aut Danijela Rimala, 25-20.

Ribnica se u trećem setu ponovo mučila na početku, gosti su poveli 6-1, srednji bloker Vilson i drugi korektor Rimal pravili su razliku na terenu, uz vrlo razigranog i neugodnog tehničara Kočku. Usoela je Ribnica da se vrati u meč (6-8), ali je to bio trenutni bljesak „musketara“. Do kraja ovog seta Česi su demonstrirali odličnu odbojku,a posebno je razigran bio primač servisa Lukaš Vašina koji je servisom demolirao prijem domaćina, doneo Čez Karlovarskom devet set lopti, a drugu je Lukaš Vajs pretvorio u konačnih 16-25.

Da su Česi u ovom trenutku klasa za kraljevačkog superligaša i osvajača Kupa, potvrdili su u četvrtom setu u kome su lako čitali napade domaćih i bili silni u napadu. Ribnica nije u ovom delu igre bila ni dobar sparing partner, pa su gosti stigli do velikih 12-20. Bilo je jasno da će Češki sastav već kraj Ibra obezbediti prolaz u osminu finala CEV Kupa i da će revanš u Karlovim Varima biti samo formalnost. Prvak Češke je stigao do sedam meč lopti, iskoristio je drugu preko Rimala za konačnih 18-25 i 1-3.

RIBNICA – ČEZ KARLOVARSKO 1 – 3 (19 – 25, 25 – 20, 16 – 25, 18 – 25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: Aleksandar Pavlov (Rus), Gair Vestbo (Nor)

RIBNICA: Seizović 1 (2 gr), Stefanović 10 (2 sg), Okošanović 13 (3 sg, 7 gr), Pajić 1, Todorović 8 (4gr), Safanov 5 (2 as, 1 bl, 5 sg), Bićanin, Ubiparip 11 (1 as, 1 bl, 4 sg), Gajović 1 (bl), Peković (libero 1), Krsteski (libero 2), Petković Trener: M. Simojlović

ČEZ KARLOVARSKO: Fišer, Fefer (libero), Zajiček 5 (2 bl, 3 sg), Rimal 8 (4 gr), Vašina 16 (4 as, 2 bl, 4 sg), Vilson 12 (2 bl, 2 sg), Vajs 8 (3 as), Patočka, Ihnat, Kočka 2(3 sg), Indra 6 (1 as, 5 gr) Trener: Jirži Novak