Mačvi pripao slađi deo kolača

Osokoljeni prošlonedeljnom pobedom nad Žarkovom, Dobanovčani u sjajnom raspoloženju dočekuju goste iz Šapca. Međutim, Tojčić u 8. minutu žabicom sa preko 20 metara vara nespremnog Golovića i dovodi Mačvu u vođstvo. Iskoristio je klizav teren i uputio najnezgodniji udarac po golmana.

Samo četiri minuta kasnije domaći preko Ilića uzvraćaju, ali njegov šut sa desetak metara završava zamalo iznad prečke. Igra se sa puno tempa u 14. minutu prilika na drugoj strani. Mijailović je uposlio na petercu Čvorića, a ovaj bukvalno za par centimetara loptu poslao pokraj gola.

Budućnost neprestano atakuje u želji da što pre postigne gol, a veoma blizu su bili u 24. minutu, kada se posle Arsićevog šuta sa ivice kaznenog prostora isprečila stativa. U 29. minutu još jednom stativu pogađaju domaći igrači. Prvo je šutirao Kodžić, Samurović kratko odbio loptu do Basraka koji sa svega par metara razdaljine pogađa levu gredu. Zadnjih petnaestak minuta je splasnuo tempo, težak i natopljen teren je dosta uticao na gubitak energije kod igrača.

Na startu drugog poluvremena, igrao se 47. minut, istako se odbranom gostujući golman Samurović izvadivši iz roglja loptu nakon šuta Arsića. U 52. minutu Samurović je iz samog ugla izvadio šut Ninkovića, polako izrasta u centralnu figuru meča. Nastoji Budućnost na sve načine da izjednači, ali im to usled sjajnih odbrana čuvara mreže gostiju ne uspeva.

Gosti se umešno brane, domaći su prinuđeni šutevima sa distance da dođu do pogotka. Najbliži golu je bio Janjić u 83. minutu, šutirao je sa 25 metara, zamalo neprecizno. Do izjednačenja, sasvim zasluženog, Budućnost najzad stiže u 86. minutu pogotkom Kodžića, posle pravovremenog dodavanja Lainovića. Budućnost veliku terensku inicijativu, o čemu govori i odnos u kornerima od 17:2 u njihovu korist, nije uspela da kruniše pobedom. Najistaknutiji pojedinac na susretu je bio gostujući golman Samurović, koji je pored sijaset teških šuteva svom timu sačuvao bod u trećem minutu nadoknade, kada Tripković nije uspeo sa par metara da ga savlada.

Tako je u Šabac otišao slađi bod, dok domaći mogu da žale za propuštenim šansama. Utakmica Budućnosti u sredu sa Grafičarem je odložena zbog obaveza 7 igrača "Grafosa" u mladoj reprezentaciji, dok Mačva igra kući protiv Železničara iz Pančeva.

BUDUĆNOST - MAČVA 1:1 (0:1)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Krstić Slobodan i Božović Boško. STRELCI: Kodžić 86.min (Budućnost), Tojčić 8.min (Mačva). ŽUTI KARTONI: Šljivić, Lainović i Kodžić (Budućnost), Marjanović, Mijailović, Čvorić, Tojčić i Popović (Mačva).

BUDUĆNOST: Golović, Lainović, Šljivić, Arsić, Ilić (Avrić), Ninković (Stojanović), Veselinović, Kodžić, Janjić, Marinković, Basrak (Tripković).

MAČVA: Samurović, Popović, Jevtić, Pešić, Belić, Arambašić (Trimanović), Marjanović, Tojčić, Mijailović (Gigić), Adamović, Čvorić (Radovanović).