Sloga ubrala "lale"

Stavio tačku na vrednu i važnu pobedu Sloge protiv Vojvodine - Stevan Karapandžić u akciji

Dugotrajni aplauz i ovacije blizu hiljadu gledalaca u novoj sportskoj dvorani u Kraljevu najbolje govori kako je igrala kraljevačka Sloga protiv ABA 2 ligaša, Vojvodine iz Novog Sada. Iako su domaći umalo prokockali 26 poena prednosti u poslednjoj četvrtini, pružili su u najvećem delu meča ifgru koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Sa dve trojke Samojlovića, uz još dva poena pleja "belih" i poenima Matovića, Sloga je posle dva minuta vodila 10-2, a Miroslav Nikolić je morao da zatraži prvi tajm aut. Odmah posle predaha, Sloga je vezala još pet poena (Samojlović i Barać) i na semaforu je stajalo 15-2. Izuzetno borbeni, agresivni i rastrčani bili su puleni Marka Dimitrijevića, pa je usledila nova serija poena Matovića, Baraća i Beloice za kapitalno vođstvo 21-3. U završnici četvrtine Vojvodina je uspela zahvaljujući tamnoputom Nilu i iskusnom Gaćeši da dođe do dvocifrenog broja poena, 25-10. Trojkom Karapandžića, Sloga je završila prvu četvrtinu sa ubedljivim vođstvom 28-12. U nastavku Sloga je zadržala nivo agresivnosti, igrala je brzo, Vojvodina je samo na trenutke uspevala da isprati taj ritam "belih". Granitna odbrana Kraljevčana i siguran šut sa distance omogućili su i velikih 49-28, rezultat sa kojim se otišlo na veliki odmor. U nastavku, "lale" su bile otresitije, krenuli su serijom 6-0,a kada je na trojku Matovića, Gaćeša odgovorio na isti način, Marko Dimitrijević se odlučio za trenerski predah. Uspela je Vojvodina preko Gaćeše da prepolovi prednost Sloge sa poluvremena 52-42, ali su domaći odgovorili serijom 10-1 koju je kreirao fantastični Nemanja Barać. U poslednjem minutu treće četvrtine videli smo i dve povrede. Prvo je centar Sloge Beloica uz bolnu grimasu napustio igru,a desetak sekundi kasnije na povredu se požalio i vrlo zapaženi Nil iz redova novosadskog ABA 2 ligaša. Ipak, za razliku od centra "belih", tamnoputi plej gostiju se u nastavku vratio u igru. Posle šest vezanih poena Samojlovića, Sloga je došla do najveće prednosti u meču 76-50. Umesto da dotuku grogiranog protivnika, domaći su oduzeli gas, u napadu igrali stihijski i bez plana i Vojvodina je to iskorostila. Serija poena Ljubičića i Gaćeše i na semaforu, četiri minuta pre kraja, je stajalo 80-67. Onda je Niklas Nil najavio dramu sa pet vezanih poena i Sloga je imala samo osam poena prednosti, tri minuta pre kraja. Uspela je Sloga na krilima mladog Karapandžića da zadrži prednost i da upiše novu pobedu rezultatom 89-81.

Kapitenski vodio tim - Sfefan Matović košarkaš kraljevačke Sloge

SLOGA – VOJVODINA 89 - 81 (28-12, 21-16, 19-22, 21-31)

Nova hala sportova u Kraljevu. Gledalaca: 500 Sudije: Prpa (Beograd), Pešić (Leskovac), Živković (Čačak)

SLOGA: Kostić 8 (5 sk, 5 as), Matović 7 (7 sk, 4 as, 6 il), Barać 14 (7 sk, 4 as), Jordović, Kovačević, Pajović, Beloica 4, Vujović, Simeunović 13 (6 sk), Karapandžić 18, Stamenić 3, Samojlović 19 (7-5 za tri poena)

VOJVODINA: Kočić 2, Banjac, Marić, Nedeljkov, Gaćeša 18 (7 sk), Bjelica, Mirotić, Rakićević 11, Vučetić 14 (5 sk), Nikolas Nil 25, Ljubičić11 (9 sk, 5 as)

Kolubara LA 2003 103 : 77 Vršac
Tamiš 90 : 79 Sloboda
Dynamic VIP PAY 84 : 78 Dunav
Vojvodina 89 : 83 Zlatibor
OKK Beograd 74 : 90 Metalac
SPD Radnički 86 : 66 Slodes SoccerBet
Sloga 97 : 75 OKK Novi Pazar