PLS: Lider iz Inđije čvrsto gazi i uvećava prednost, za Lozničane "plitka" Sava, Palančani sa igračem manje do četvrte pobede

Iza prvoligaša je 14. nekompletno kolo. Utakmica između OFK Žarkova i Mladosti GAT je odložena zbog bolesti većeg broja gostujućih igrača. Domaćini su bili uspešniji i upisali četiri pobede, gosti su se radovali u Sremskoj Mitrovici, a dva duela su završena bez pobednika. Strelci su bili izizetno raspoloženi i na sedam mečeva postignuta su 23 gola (tri po utakmici).

U Ivanjici je odigran meč za fudbalske sladokusce. Imali su Pančevci dva gola prednosti, domaćin je stizao, ponovo poveli i u zaustavnom vremenu primili izjednačujući pogodak. Vidi se da trener Aničić forsira napadačku opciju, igrajući na gol više. Poznati stručnjak izneo je zanimljiv podatak da je samo jedan susret zavrsen bez golova, od 30-ak utakmica koliko je do sada vodio sa klupe pančevačkog prvoligaša.

Inđija je uknjižili 11 pobedu i još više odmakla najbližim pratiocima. Susret su obeležoka dva evro gola domaćina, jedanaesterac i crveni kartoni za Novakovića i Marinkovića. Dobanovčani nisu došli da se brane i visokim presingom pokušali da naude lideru. Janjić i drugovi nisu bili efikasni, i kažnjeni su sa dva efektna gola.

Rad je konačno prekinuo negativnu seriju od tri poraza pobedom nad poslednjim Kabelom, ali su ispoljili stare slabosti i umalo da budu kažnjeni. Imali su sigurnu prednost od tri gola, ali je rezervista Ivelja za četiri minuta dao dva gola i meč uveo u neizvesnu završnucu.

RFK Grafičar je utakmicu sa Timokom 1919 počeo sa deset bonusa i kapitenom Ibanjezom. Golovima Radulovića i J.Mituljikića u prvom poluvremenu "grafosi" su otklonili sve dileme oko konačnog ishoda. U sredu ih očekuje na istom mestu zaostali meč protiv Radničkog i šansa da se u slučaju novog trijumfa pomere ka sredini tabele.

Konačno su "traktoristi" prekinuli niz od tri poraza i to na vrućim gostovanju u Šapcu, gde su kvalitetniji rivali ostavljali bodove. Domaćinu je pripalo prvo poluvreme, koje su pretvorili u vođstvo. U nastavku je IMT-e krenuo ofanzivnije, imali 2-3 prilike i u 81. minutu su uspeli da izjednače. Osvojen bod mnogo će značiti na psihološkom planu za stabilizaciju ekipe.

Rano primljeni gol usmerio je vodu na vodenicu Loznice u Sremskoj Mitrovici. Iskustvo i rutina su odneli prevagu nad anemičnim domaćinom, koji nije bio na željenom nivou. I ono prilika što su stvorili nisu realizovali i nadaju se da će im se to vratiti možda već u sredu sa RFK Grafičarom.

Palančani su dobro otvorili meč protiv Zlatibora ranim vođstvom i prvih pola sata kontroli sali dešavanja na terenu kada su postigli i drugi gol. U 43. minutu su ostali bez isključenog Košanina, ali nije bilo bojazni, i lako su mogli da uvećaju prednost da su bili precizniji sa "bele tačke". Gosti su razočarali i nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost i makar da postignu počasni pogodak