16.10.2021 facebook.com/fkbackasubotica

Novi trijumf Bačke 1901 kraj Somborske kapije

Domaći fudbaleri krenuli su odlučno u utakmicu s namerom da što pre slome otpor Hercegovca. Tim iz Gajdobre znalački se branio i odbranio u prvom poluvremenu, iako je u 27’ mladi Žiža rezantnim udarcem zatresao prečku.

U nastavku utakmice, nakon što su Kustudić i Milidrag održali lekciju svojim fudbalerima u svlačionici, Bačka 1901 je napokon zaigrala kako zna i ume i za tri minuta postigla dva gola. Nakon bolje igre, u 60’ usledio je hladan tuš, neverovatna greška golmana Studena i gosti ni krivi ni dužni smanjuju na 2:1. To je izazvalo pometnju u redovima "Crvenih đavola", pa je ritam igre znatno opao.

Do kraja utakmice, Bačka je napadala, stvarala i propuštala prilike, ali je rezultat ostao nepromenjen.

BAČKA 1901 - HERCEGOVAC 2:1 (0:0)

Stadion „kraj somborske kapije; gledalaca:50 Strelci:1:0 Anđić 52’; 2:0 Glišović 55’ ;2:1 Kedža 60’; Delegat: Živko Bakić (Sombor); Gl. sudija: Dalibor Bećanović (Senta); I pomoćnik: Veselin Erdeljan (B. Gradište); II pomoćnik: Petar Stanić (Vrbas); žk:V. Hrnjez, Tatić , S. Hrnjez(Hercegovac) ck:

Bačka: Studen, Đurović, Mezei, Rajkovača, Simić, Žiža, Anđić, Bogojević, Nenadović( Šojić 63’), Malenčić(Kiš 63’), Glišović. Trener: Slobodan Kustudić.
Hercegovac: Lukač, Janjić,V. Hrnjez, Bajat, Šijaković, Bjelogrlić, Kedža, Račić. Tatić, Novčić(Horvatić 68’), S. Hrnjez. Trener: Momčilo Ramić.

Senta 0 : 0 Bajša
Krila Krajine 3 : 0 Sloga
Stanišić 2 : 4 Preporod
Vojvodina (BG) 9 : 3 Njegoš
OFK Mladost APA 2 : 3 Hercegovac
Tavankut 0 : 0 ČSK Pivara