Slogina druga radost

Nova radost "belih" - fudbaleri Sloge u akciji

Posle tri uzastopna poraza ove sezone na Gradskom stadionu, fudbaleri kraljevačke Sloge su uspeli da dođu i do prve domaće pobede. „Beli“ su u 8. kolu Srpske lige grupa „Zapad“ pobedili Mačvu 1929 iz Bogatića rezultatom 2-0 (0-0). Posle trijumfa u prethodnom kolu u Rabrovu, Sloga je stigla i do druge radosti kao najave izlaska iz krize i boljih rezultata u nastavku sezone. Da su rešeni da pobede, Kraljevčani su pokazali u prvih pet minuta meča kada su krenuli sa uraganskim napadima, stvorili tri odlične prilike i pravo je čudo kako je vratar Mačve Mijić ostao ne savladan. Ono što nisu uspeli u prvih 45 minuta, puleni Neška Milovanovića su nadoknadili u drugom delu meča. Andrija Savić je konačno pokazao svoj raskošan talenat i snažnim šutem van šesnaesterca je pogodio za vođstvo domaćih u 53. minutu. Gosti su potom imali period dobre igre, pogodili su i prečku gola Grujičića, ali je tačku na novu pobedu Sloge stavio Željko Žerađanin u 78. minutu utakmice.

Odlična igra Slogine dece i sva im čast na tome – prvi je komentar Neška Milovanovića, šef struke kraljevačkih „belih“. – Od prvog minuta smo bilio agresivni, radili smo ono što smo se i dogovorili u pripremi za ovaj meč. Naravno, bilo je i grešaka, ali su one razumljive za ovako mladu ekipu i bilo ih je manje nego na prethodnim utakmicama. To je na kraju rezultiralo drugom prvenstvenom pobedom.

Od dolaska proverenog čačanskog trenera na mesto šefa struke kraljevačke Sloge, „beli“ su upisali dve pobede i nisu primili gol.

Mnogo me raduju pobede, ali još više i činjenica da nam se mreža nije tresla, da igramo sve sigurnije i da se igračima diže samopouzdanje. Moram da napomenem da smo radili u vanrednim uslovima, da smo angažovali omladince da imamo normalan trening, jer je nekoliko igrača zaraženo korona virusom, takođe i neki članovi stručnog štaba. Protiv jako dobre ekipe iz Bogatića nisu mogli da igraju kapiten Gojković, Veljović i napadača Anđelković i to je ogroman hendikep, ali su ostali igrači dali svoj pun doprinos da ostvarimo vrednu pobedu. Još smo na početku, ništa epohalno nismo uradili, treba nam mnogo trenirati da bi smo bili još bolji. A to ovaj tim može.

Sloga u naredna dva kola gostuje. Ovog vikenda domaćin Kraljevčanima biće ekipa Smedereva, nedelju dana kasnije imenjak iz Požege.

Idemo korak po korak. Raspored jeste težak, ali imali su i drugi timovi takve probleme,a na kraju ima i drugi deo sezone kada ćemo dva puta vezano igrati kod kuće. U ovom trenutku mislim samo na Smederevo, izuzetno ozbiljna i kvalitetna ekipa, projektovana da se bori za vrh tabele. Mi nemamo šta da izgubimo, idemo tamo u dobrom momentu, videćemo kakav će viti igrački kadar, da li se neko vraća ili će biti novih izostanaka. Oni koji budu dobili šansu moraće da daju sve od sebe. Kada tako igraš, pošteno se boriš za dres koji nosiš, imaš se čemu i nadati – zaključuje Neško Milovanović, šef stručnog štaba kraljevačke Sloge.

Poslednja dva susreta Smederevaca i „belih“ bila su u sezoni 2015/16. Smederevo je pobedilo oba puta, u gradu na Dunavu 1-0, u Kraljevu je bilo 0-2.

Andrija Savić (beli dres) najbolji Slogin igrač u pobedi protiv Mačve 1929 iz Bogatića

SLOGA (KV) – MAČVA 1929 2 – 0 (0 – 0)

Gradski stadion Gledalaca: 250 Sudija: Lazar Stojmirović (Kragujevac) Strelci: Savić u 53. i Žerađanin u 78. minutu Žuti kartoni: Čolić, Šekularac, Savić (Sloga), Adamović, Trifunović, Molerović, Isaković (Mačva 1929).

SLOGA: Grujičić, Čolić, Milosavljević, Sekulić, Žerađanin (Tokalić), Kruševac, Šekularac (Zarić), Aćimović (Vojinović), Andrić, Jevremović (Rajičić), Savić

MAČVA 1929: Mijić, Milutnović, Puzić, Isailović, Blagojević (Grujić), Avdić (Josipović), Adamović, Pantić (Drezgić), Trufunović (Vukotić), Tripković, Molerović (Isaković).

Igrač utakmice: Andrija Savić (Sloga)

Sloga (P) 3 : 0 Rađevac
Budućnost (A) 0 : 2 Jedinstvo
GFK Sloboda 3 : 0 RSK
Takovo 1 : 3 Mačva 1929
Sušica 2 : 1 Smederevo 1924