Karaburma prijala "sokolovima"

OFK Beograd se dosadašnjim učinkom istakao kao glavni pretendent za prvo mesto i ulazak u Prvu ligu Srbije. Na drugoj strani, današnji gost je mlada i poletna ekipa razvojnog tima Čukaričkog koja zauzima 4. mesto na tabeli i igra zaista moderan fudbal.

Posle početnog ispitivanja Petković je napravio lepu akciju po krilu u 11. minutu i uputio povratnu na ivicu šesnaesterca odakle je Nikolić poslao loptu pola metra kraj gola "Romantičara". Domaći u nastavku preuzimaju inicijativu, a umalo nisu došli u vođstvo 21 minutu. Golman gostiju Lazarević je bespotrebno petljao sa loptom u svom kaznenom prostoru, oduzeo mu je Gogić i pokušao da ga savlada, ali bezuspešno, lopta se potom odbila do Ranđića koji je opalio sa 14 metara, a već savladanog golmana gostiju spasao je Nikolić našavši se na gol liniji i odbranivši praznu mrežu.

Najbolju priliku u dotadašnjem delu meča propustio je BASK u 38. minutu. Pađen se našao oči u oči sa Jevtićem koji je ostao pribran do zadnjeg momenta i svojom mirnoćom nadmudrio gostujućeg špica. Domaćima pripadaju završni minuti kada za nepunih 60 sekundi ćerdaju dve izgledne prilike. Najpre Kilibarda u 42. minutu šutira kraj gola sa 10 metara, a minut kasnije na njegov centaršut Mikan trese prečku sa svega 5 metara razdaljine.

Drugi period igre pripada OFK Beogradu, Gogić posle solo prodora u 51. minutu pravi sebi šansu, ali njegov šut sa desetak metara Lazarević šalje vrhovima prstiju u korner. Tri minuta kasnije idealan centaršut Ratkovića, Kilibarda ne uspeva da pretvori u gol. Sa nekih 7-8 metara šutirao je glavom, tek za koji centimetar iznad prečke.

Trenutak nadahnuća Grgića u 62. minutu doveo je goste u vođstvo. Sa preko 20 metara uputio je teledirigovani projektil u rašlje gola domaćih. Nepuna dva minuta kasnije obrukao se centarfor Ofka Pavićević kada sa 5 metara šutira glavom preko gola i propušta da utakmicu vrati u egal. Potom je i Ugrica u 72. minutu propustio šansu za izjednačenje.

Gosti zatim preko Pađena u 73. i Petkovića u 75. minutu imaju idealne prilike, kada ovi igrači izlaze sami pred golmana Jevtića, ali ih je on u oba navrata nadmudrio i sačuvao svoju mrežu.

Poslednju nadu makar u izjednačenje propustio je Nedeljković u 88. minutu, lopta nakon njegovog šuta sa 15 metara je završila 30-40 centimetara iznad prečke. OFK Beograd je i naredno kolo domaćin, ovog puta novajliji iz Lazarevca, ekipi Borca, dok BASK na Carevoj ćupriji dočekuje Studentski grad.

OFK BEOGRAD - BASK 0:1 (0:0)

STADION: OFK Beograd. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Božović Goran i Ljubojević Bogdan. STRELAC: Grgić 62.min (BASK). ŽUTI KARTONI: Mikan (OFK Beograd), Nikolić, Lazarević i Antić (BASK).

OFK BEOGRAD: Jevtić, Popović (Maksić), Pantić, Gogić, Pavićević, Ratković, Kilibarda, Ranđić (Radman), Mikan (Radić), Nedeljković, Jovanović.

BASK: Lazarević, Stojanović, Kadijević, Petković (Dacić), Antić, Obradović, Ajdar (Manov), Nikolić (Kašiković), Pađen (Mirković), Đukić (Grgić), Fratrović.

OFK Beograd 0 : 1 BASK
Borac 2 : 0 TEK Sloga
Zemun 1 : 0 Teleoptik
BSK Borča 2 : 1 Prva iskra
Brodarac 1 : 3 Radnički (NB)
Radnički (O) 2 : 1 Jedinstvo