Duel dva bivša superligaša pripao "građevinarima"

Duel dva bivša superligaša na Banjici započeo je pogotkom Rada već u 3. minutu. Trenutak magije Gojkovića, koji je posle slaloma kroz zadnju liniju Zlatibora izašao sam pred Savića, lucidno bocnuo loptu i lobovao ga za vođstvo. Da je odbrana gostiju porozna videlo se u 8. minutu kada su Građevinari mogli i do drugog pogotka. Stević je prošao kroz odbranu gostiju kao kroz Švajcarski sir, ali mu je nedostajalo snage i koncentracije za završni udarac. Sa nekih 7-8 metara je šutirao traljavo, kraj gola.

Rad neprestano atakuje, gosti su saterani u mišju rupu. Igrao se 15 minut kada je Blažić divnim centaršutem na penaltiku pogodio u trepavicu Novića, golman gostiju Savić je lepom paradom zaustavio udarac. Da ima ubojitu levicu Gojković je prezentirao u 28. minutu. Nakon duplog pasa sa Novićem uputio je sa oko 18 metara teledirigovani projektil u rašlje nemoćnog golmana gostiju za 2:0.

Zlatibor u 31. minutu preko Bašića ima nestvarnu priliku da smanji, ali half gostiju sa svega 2 metra od gola loptu šalje nogom preko prečke. Do kraja poluvremena Rad je imao još jednu lepu priliku. Vučićević je u 42. minutu sa ivice kaznenog prostora prebacio okvir gola za svega dvadesetak santimetara.

Trener gostiju Ristanović je izmenama na poluvremenu pokušao da trgne svoju ekipu iz letargije. Ivković u 54. minutu ulazi u idealnu šansu, našao se oči u oči sa Đurkovićem, ali loptu šalje kraj leve stative domaćih. Potom Rad ima za dva minuta dve prilike, prvo Gojković,  a potom i Bacanović šutevima sa distance ne pronalaze lopti put u mrežu.

Tempo je zatim puno slabiji, to se naročito odnosi na zadnji kvartal meča, a kiša i raskvašen teren su dodatno uticali na umor igrača. Najbolji igrač utakmice Gojković je u smiraj susreta, igrao se 87. minut, mogao do het-trika na asistenciju Bojića. Izašao je sam pred Savića koji mu se bacio u noge i sačuvao svoju mrežu. U petom minutu nadoknade Denić postiže utešni gol za goste i postavlja konačnih 2:1.

Građevinari su kad se svedu računi zasluženo došli do pobede i ovo im je treća trojka u nizu. Naredni vikend su gosti Tomoka u Zaječaru, dok Zlatibor dočekuje komšije iz Ivanjice.

RAD - ZLATIBOR 2:1 (2:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Delibašić Marko. POM.SUDIJE: Vladić Aleksandar i Tomović Bojan. STRELCI: Gojković 3. i 28.min (Rad), Denić 90+5.min (Zlatibor). ŽUTI KARTONI: Mrđa i Bacanović (Rad), Cvetić i Krkotić (Zlatibor).

RAD: Đurković, Stević (Stanojević), Vučićević (Zeljajić), Milosavljević (Bacanović), Gojković, Lalatović, Mrđa, Blažić, Radivojević, Nović (Tanović), Gašić.

ZLATIBOR: Savić, Dašić (Ivković), Bašić, Cvetić, Marković, Miloradović (Krkotić), Čumić, Rmuš, Filipović (Vrbić), Radoman (Denić), Sićović (Stamenić).