"Čelzi" iz Surčina posrnuo pred Brodarcem

Brodarac, prvi pratilac vodećeg OFK Beograda do ovog kola, ima težak zadatak da pobedi na vrućem terenu u Surčinu i nastavi mrtvu trku za vrh tabele.
Prva akcija i penal za goste. Naime, igrao se 3. minut Stojanović je šutirao glavom sa oko 12 metara, lopta je na putu ka golu udarila Vukićevića u ruku i to je po mišljenju sudije utakmice bilo dovoljno da pokaže na kreč. Siguran realizator najstrože kazne je bio Tošeski.
Potom je aktivnost preseljena na odbrambenu polovinu gostiju, gde igrači Brodarca s velikom požrtvovanošću zadnje linije uspevaju da odole svim pritiscima. Umešno se brane pa domaći ne uspevaju do odmora da pronađu pukotinu u odbrani i pored konstantnih napada.
Surčinci i u nastavku kreću sa žestokim atacima, a posle centaršuta Jerovića u 49. minutu, Nikolić je propustio idealnu priliku da savlada Novića sa svega 5-6 metara. Tri minuta kasnije preslikana akcija sa drugim akterima. Ovog puta je Vukićević centrirao, a Ranković tukao glavom preko gola gostiju. Odbrana Brodarca se povija pod naletima domaćih, ali ipak ne kapitulira.
Propuste Jedinstva gosti kažnjavaju iz brze kontre, strelac je Miladinović na asistenciju Mitrovića, za nerealnih 0:2 u 61. minutu. Nisu se domaći demoralisali ni posle drugog primljenog gola, pokušavaju na sve načine da probiju oklop Brodarca, ali za to im je osim htenja potrebno i umeće. Svi njihovi napori do kraja meča ostaju uzaludni, tako da Brodarac nosi vredne bodove kući.
Jedinstvo narednog vikenda gostuje u Obrenovcu, dok Brodarac u petak u derbiju Novog Beograda dočekuje Radnički.

JEDINSTVO - BRODARAC 0:2 (0:1)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Šoškić Tihomir. STRELCI: Tošeski 4. (k.u.) i Miladinović 61.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Jovanović (Jedinstvo), Đilas i Mitrović (Brodarac).
JEDINSTVO: Novaković, Vukić, Vukićević (Anđelković), Jovanović, Maksimović, Sredojević, Ranković (Goronja), Mikić, Nikolić (Cvetković), Žmirić (Đokić), Jerović.
BRODARAC: Nović, Jovanović, Đilas, Vitorović (Lukić), Tasić, Ilić, Tošeski (Mijailović), Stojanović (Tabaković), Đurić (Daničić), Mitrović, Miladinović (Milanović).

BASK 0 : 0 Ušće Novi Beograd
Studentski grad 2 : 0 Zvezdara
Leštane 0 : 1 Radnički (O)
Jedinstvo 0 : 2 Brodarac
Radnički (NB) 0 : 1 BSK Borča
Prva iskra 2 : 1 Zemun