Derbi 5. kola vojvođanskog "severa" bez pobednika

Radost Nenada Kudrića posle atraktivnog pogotka FOTO: V. Jankov

Komšijski derbi privukao je zapažen broj ljubitelja fudbala, ali igrači im se nisu odužili dobrom igrom. Domaćin je bojažljivo ušao u okršaj, a gosti su bespotrebno mnogo vremena provodili na travi simulirajući prekršaje. Da sve bude gore, ni sudija su „u igri bez igre“ nije najbolje snašao, ali nije uticao na rezultat, mada su i jedni i drugi tražili da se po jedanput sudi najstroža kazna u njihovu korist, ali nisu bili u pravu.

„Mladostaši“ su, ipak, bili konkretniji i to im se isplatilo u 14. minutu. Kapiten Vasić je idealno centrirao, a štoper Nebojša Ivanović je bio najviši u skoku kod druge stative i glavom poslao loptu u nebranjeni ugao za 0:1. Kapiten gostiju je i u 21. minutu idealno ubacio pred gol domaćina, ali je Milovanovićev šut golman Babin odbranio. Golman Babin se istakao i u 33. minutu, jer je zaustavio šut sa desetak metara Mrđenovića. I kad su svi očekivali kraj prvog dela, Narančić je sa levog boka ubacio loptu pred gol gostiju, gde se izvanredno snašao Nenad Kudrić i u padu makazicama sproveo lotu u mrežu za 1:1.

U nastavku su domaći, zahvaljujući grešci odbrane gostiju, imali prvu priliku u 53. minutu, ali Nikola Savin nije uspeo „poklon“ da pretvori u gol, jer je traljavo šutirao i golman Jovičić je nogom odbranio, a on propustio sebe da časti pogotkom za 20. rođendan. Gradištanac u redovima Mladosti, Nemanja Jović, propustio je priliku u 72. minutu, jer je iz povoljne pozicije glavom šutirao kraj gola. U nadoknadi vremena je prvo golman Jovičić istrčavanjem sprečio Prodanova, a u sledećem napadu, posle centaršuta Martina Jelića, lopta je vraćena pred gol do Davora Jelića, koji glavom šutira kraj gola.

Vojvodina - Mladost (T) 1:1 (1:1)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 300.

Sudija: Marko Popov (Zrejanin). Strelci: Kudrić u 45+2 za Vojvodinu, a Ivanović u 14. za Mladost. Žuti kartoni: Prodanov, Rajačić i Ilić (Vojvodina), a Petrović, Efendić, Kurjački, Bubanja, Milovanović i Siniša Gašić (Mladost). Crveni karton: Novićević (Mladost) u 90+2.

Vojvodina: Babin 7, Hasičić 5,5 (od 56. Rajačić 6), Narančić 6 (od 56. Stjepanović 5,5), Petrović 6,5, Savin 6, D. Jelić 6, Janković 6,5, Soldat 5,5 (od 56. M. Jelić 6), Prodanov 5,5, Pelengić 6 (od 70. Rakovac -), Kudrić 7 (od 70. Topić -).

Mladost (T): Jovičić 6, Efendić 6, Petrović 6,5, Ivanović 7, Novićević 6,5, Mrđenović 6,5, Bubanja 6,5, Kurjački 6,5, Jović 6,5 (od 80. Marjanov -), Vasić 7, Milovanović 6 (od 62. Sin. Gašić –).

POTPIS ISPOD SLIKE: Radost Nenada Kudrića posle atraktivnog pogotka FOTO: V. Jankov

Tavankut 1 : 0 Senta
OFK Mladost APA 2 : 1 Bačka (P)
Vojvodina (BG) 1 : 1 Mladost (T)
Stanišić 2 : 1 Mladost (BP)
Krila Krajine 1 : 1 Bačka 1901
Bajša 3 : 0 ČSK Pivara
Sloga 0 : 1 Hercegovac
Preporod 1 : 0 Njegoš