"Romantičari" četvorkom ispratili "optičare"

Romantičari protiv optičara, derbi 5. kola beogradske grupe srpske lige. Vreme i teren idealni za igru, a ekipe na startu susreta raspoložene za nadigravanje.

Domaći napadači su puno petljali kada bi se našli u protivničkom šesnaestercu, kao da su želeli da se ušetaju sa loptom u gol. Do pogotka su ipak stigli u 24. minutu, na idealan centaršut Popovića, Pavićević je samo poturio glavu i sa 6 metara zatresao mrežu.

Posle primljenog pogotka gosti preuzimaju primat na terenu i kreću puno ofanzivnije da igraju. Ipak, domaći uspevaju ponovo da priprete, Mikan se u 39. minutu namestio na šut na 18 metara, lopta je prohujala iznad same prečke. Poslednju priliku u prvom poluvremenu propustio je centarfor gostiju Minić u prvom minutu nadoknade, našao se na 5 metara od gola sam, ali je traljavo šutirao te je šansa otišla u nepovrat.

Teleoptik je mnogo bolji takmac u nastavku. Minić u 49. minutu propušta kolosalnu šansu, njegov šut sa 7 metara golman domaćih Jevtić brani nogom. Mitić se i 3 minuta kasnije našao na petercu sam kao duh, međutim ponovo se obrukao, šutirao je glavom nekih pola metra pored stative.

U jeku napada gostiju, domaći stižu do drugog pogotka u 65. minutu, strelac je Radić šutem sa preko 20 metara. Gostima kao da je ušla voda u uši, Kilibarda postiže treći pogodak za romantičare u 71. minutu, za velikih 3:0.

Igra gostiju se raspala, OFK Beograd do četvrtog gola stiže u 74. minutu, strelac je Ugrica na asistenciju Radića. Za nepunih 9 minuta domaći postižu 3 pogotka. Radić je mogao u 85. minutu da petardira goste, međutim prebacio je gol sa 7-8 metara udaljenosti.

Ovom pobedom OFK Beograd je ponovo na čelu tabele. Narednog petka romantičari će biti na iskušenju u Velikim Crljenima, dok Teleoptik u subotu pre podne dočekuje lazarevački Borac.

OFK BEOGRAD - TELEOPTIK 4:0 (1:0)

STADION: OFK Beograd. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Delević Vukašin. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Majstorović Marko. STRELCI: Pavićević 24, Radić 65, Kilibarda 71. i Ugrica 74.minl (OFK Beograd) ŽUTI KARTONI: Pavićević (OFK Beograd), Janković i F.Čermelj (Teleoptik).

OFK BEOGRAD: Jevtić, Popović (Radić), Pantić, Ugrica (Mrvić), Gogić (Maksić), Pavićević, Ratković, Kilibarda (Radinović), Mikan (Ranđić), Nedeljković, Jovanović.

TELEOPTIK: Gočmanac, Simunović, Adamović, F.Čermelj, Janković (M.Čermelj), Purić (Jovanović), Đurić, Rašković (Brnović), Minić, Blagojević (Stakić), Radić (Lekić).

TEK Sloga 0 : 3 BASK
OFK Beograd 4 : 0 Teleoptik
Borac 1 : 0 Prva iskra
Zemun 0 : 1 Radnički (NB)
BSK Borča 3 : 0 Jedinstvo
Brodarac 1 : 0 Leštane