"Orlovi" gađali ćorcima

Posle tri startne pobede Sinđelić je doživeo debakl u Malom mokrom lugu izgubivši 4:0 od Crvene Zvezde. Gost im je fenjeraš, BSK iz Batajnice.

Prvu priliku domaći su stvorili već u 5. minutu, Dragojlović je bio neprecizan sa 6 metara udaljenosti. U 11. minutu ni Mališić ne uspeva da pogodi cilj sa 8 metara, sjajno se bacio gostujući golman Opačić i odbranio.

Sinđelić nastavlja da propušta prilike, a Spasojević je to učinio u 19. minutu. Njegov udarac sa 7-8 metara iskosa, Opačić je vrhovima prstiju skrenuo u korner.

Pritisak domaćih posle početnih 20 minuta je splasnuo. Pokušavali su šutevima sa distance Rašljanin i Dragojlović, ali nisu bili precizni, tako da se na odmor otišlo bez postignutih golova.

Orlovi u nastavak ulaze još odlučniji da postignu gol. Blok Batajničana je neprobojan, Grijaković je nešto pokušao udarcem sa 12 metara u 62. minutu, ali je lopta odskakutala kraj stative. Dva minuta docnije Rašljanin iz slobodnog udarca sa 20 metara pogađa prečku gola BSK-a.

Umalo se promašaji Sinđeliću nisu obili o glavu. Spišić je u brzom kontranapadu šutirao sa 14 metara, zamalo neprecizno, igrao se 68. minut. Zatim je u 75. minutu Grijaković lepo prošao po boku predriblavši dva protivnička igrača i kada se našao oči u oči sa Opačićem ćušnuo loptu kraj njega, ali i gola.

Potom je Ivelja u 82. minutu Kolarevića ostavio samog pred golom gostiju, ali se on obrukao promašivši čitava vrata sa 4 metra.

Sinđu kazna umalo nije stigla u 89. minutu, bek gostiju Delić je opalio po lopti sa 18 metara, ona je završila na stativi. Gosti su na kraju uzeli vredan bod zahvaljujući nespretnosti domaćih napadača.

U 6. kolu sledećeg vikenda, Sinđelić igra derbi u Mladenovcu protiv još jednog pretendenta na viši rang, dok BSK dočekuje GSP Polet Dorćol.

SINĐELIĆ - BSK BATAJNICA 0:0

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Šoškić Gojko. POM.SUDIJE: Dašić David i Nikolić Aleksandar. ŽUTI KARTON: Karalejić (BSK Bat).

SINĐELIĆ: Kokot, Marinković, Tošić, Mališić, Radošević, Rašljanin (Novićević), Spasojević (Kolarević), Ivelja, Dragojlović (Pavlović), Jovančić, Grijaković.

BSK BATAJNICA: Opačić, Delić, Milošević, Čeprnja, Despinić, Nikolić (Kapuran), Damnjanović, Pavlović (Dodić), Karalejić (Spišić), Kalambura (Lečić), Aćimović (Jovanović).