Neverovatan meč u Holandiji, Spartak do 80. minute imao 0:3 i prolaz u rukama, ali je završio svoj nastup u Evropi u jednom od "najluđih" mečeva

ŽFK Spartak Subotica

Tvente je rezultatom 5:3 na domaćem terenu pobjedio aktuelnog prvaka Srbije, ekipu Spartaka iz Subotice i prošao u drugu rundu kvalifikacija ovogodišnje Lige šampiona za žene.

Ova utakmica ušla je u istoriju kao jedna od najboljih koja je ikada odigrana u kvalifikacijama u ženskoj Ligi šampiona.

Do večeras u istoriji evropskih kubova niti jedna ekipa nije se vratila nakon što je gubila do posljednjih deset minuta sa 0:3. Do sada je odigrano bezbroj takvih utakmica, no, Tvente je prvi koji je uspio tako nešto stići i proći u narednu fazu.

Subotičanke je furiozno ušla u susret i bila bolji protivnik na terenu. Stvarala je prilike, dok se Tvente organizovano branio i odlučio za defanzivni dio. U 21. minutu Spartak je poveo preko Owusu-Ansah nakon sjajnog gola. Golubice su u prvom poluvremenu uputile čak 14 udaraca prema golu holanđanki, ali se na odmor otišlo sa minimalcem od 0:1.

Drugo poluvrijeme gotovo indetična slika. Spartak je agresivno krenuo i to mu se isplatilo u 68. minutu kada svoj drugi gol na utakmici postiže Owusu-Ansah i tim iz Subotice je imao veliku prednost u Holadniji. U 73. minutu Spartak dolazi do još jednog gola, a svoj peti u ovim kvalifikacijama postiže Tijana Filipović i tada se činilo da Spartak sigurnim koracima sa velikom pobjedom ide u narednu fazu takmičenja.

Kako se dogodio preokret, teško je objasniti teorijski, a u praksi je izgledao ovako - Tvente je u roku od šest minuta stigao do izjednačenja. Dva puta je pogodila Fenna Kalma u 80. i 86. minutu, a Stolze je u 84. minutu takođe zatresla mrežu i tada se otišlo u produžetke.

U produžetcima holanđanke su postigle dva gola i napravile preokret o kojem će se jako dugo pričati. Sa druge strane Spartak je završio svoj nastup u ovogodišnjim kvalifikacijama za Ligu šampiona pomalo na šokantan način.