Poraz Aleksandrovčana na startu sezone

FK Borac - Aleksandrovo (foto: arhiva kluba)

Proteklog vikenda Aleksandrovčani su započeli sezonu 2021/2022 Područne fudbalske lige Zrenjanin. Na gostovanju u Česteregu pretrpeli su poraz, rezultat je bio 3:1 u korist domaće ekipe a strelac jedinog pogotka za crveno plave bio je Grujić. Za Borac su nastupili: S. Gajinov, Samolov, Tomin, Toškov, I. Barbul, V. Medić, Ivančević, Grujić, Vukmirović, D. Gajinov i Đorđević. U igru su ulazili Zečević, Brakus, Halasev i M. Medić a na klupi su bili još A. Puhar, M. Puhar i Rakić.

Po veoma teškim uslovima za igru, domaće ekipa se bolje snašla i na kraju trijumfovala. Novajlija u ligi je iskoristio na najbolji način sve svoje šanse dok sa druge strane crveno-plavi to nisu učinili te je to glavni razlog konačnog ishoda. Domaći tim je otvorio utakmicu sa većim posedom i ozbiljnijim napadima ali su izglednije šanse imali gosti preko Vukmirovića, Toškova pa i Đorđevića. U smiraj prvog poluvremena viđena su čak tri pogotka. Prvo su domaći igrači za svega dva minuta postigli dva pogotka a Grujić je u nadoknadi vremena uspeo da smanji prednost Napretka. Činilo se da je tim pogotkom odbijen nalet domaće ekipe i da će momentum u drugom poluvremenu biti na strani gostiju ali u uvodnim minutima drugog poluvremena posle slobodnog udarca i neozbiljne reakcije crveno-plavih, domaćini opet stižu do dva gola prednosti. Do kraja utakmice su čuvali taj rezultat, pretili po kojom kontrom a Aleksandrovčani, osim po koje šanse Grujića i Brakusa, nisu ozbiljnije pripretili.

Po svemu prikazanom, zaslužena pobeda domaćeg tima kome se zahvaljujemo na gostoprimstvu i želimo sreće u nastavku prvenstva. Crveno-plavi se okreću narednoj utakmici, na Lukarelo dolazi ekipa Mladosti iz Despotovca. Nova šansa da se upišu tri boda, pred publikom koja se vraća na tribine i nadamo se da će biti u velikom broju. Ekipa nastavlja sa vrednim treninzima pod vođstvom mladog trenera Petra Škundrića, o kome ćemo vam više pisati u narednim danima.