Rasistički ispadi u Pragu

Utakmica Sparta - Monako bila prekinuta zbog rasizma

Prva utakmica 3. pretkola Lige šampiona između praške Sparte i Monaka pripala je gostima iz Francuske rezultatom 2:0, a meč je obilježio kratki prekid u prvom poluvremenu zbog rasizma.

Nakon što je igrač gostujućeg tima Orelien Tšuameni postigao pogodak u 37. minuti, sa tribina su se čuli neprimjereni, rasistički povici.

Duel u Pragu bio je prekinut nekoliko minuta, a mediji prenose i da su se prije gola Monaka čuli rasistički povici sa tribina Generali Arene. U jednom trenutku se učinilo da će igrači Monaka da napuste teren, ali sudija Majkl Oliver je uspio da smiri strasti, prenio je Avaz.ba.

"Kneževi" su se vratili na teren, a do kraja susreta uspjeli su postići još jedan pogodak. Kevin Voland je u 59. minuti udvostručio prednost svog tima i doveo ga na korak od plasmana u plej-pof.

Nema sumnje da će se ispad navijača Sparte naći na stolu Disciplinske komisije UEFA i da češki klub očekuje kazna.